Pozwoliła prowadzić 15-letniej córce. Odpowie za śmierć kobiety

Sąd Rejonowy w Nysie skazał na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata skazał Annę T., która pozwoliła prowadzić samochód swojej 15-letniej córce. Siedząca za kierownicą samochodu dziewczyna śmiertelnie potrąciła pieszą. Wyrok jest nieprawomocny.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Republica

Do zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło dwa lata temu w Kopernikach pod Nysą, na terenie miejscowej Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej.

Jak ustalono w trakcie procesu, poszkodowana wyszła z pracy na plac, gdzie czekała na nią córka z małym dzieckiem w wózku. Gdy cała trójka szła wewnętrzną drogą, na teren zakładu nagle wjechał osobowy ford C Max, za kierownicą którego siedziała 15 latka. Dziewczyna nie potrafiła zapanować nad pojazdem, który uderzył w 54-letnią Dorotę D. Kobieta zginęłą na miejscu. Jej córka zdążyła odepchnąć wózek z dzieckiem i odskoczyć od samochodu. 

Okazało się, że siedząca na miejscu pasażera Anna T. pozwoliła swojej 15 - letniej córce prowadzić auto, by ta nauczyła się techniki jazdy. Nastolatka trafia przed sąd rodzinny, który zobowiązał ją do pracy w wolontariacie oraz oddał pod nadzór kuratora.

Sąd Rejonowy w Nysie uznał Annę T. za winną złamania zasad ruchu drogowego i nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku. Za ten czyn wymierzył podsądnej karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Kobieta ma także wypłacić rodzinie pokrzywdzonej ponad 50 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok jest nieprawomocny.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#kryminalne #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo