Zobacz co tak rozwścieczyło Owsiaka, że wyrzucił ekipę TV Republika z konferencji

  

Reporterzy TV Republika zostali wyrzuceni z konferencji prasowej, na której Jerzy Owsiak chwalił się sukcesami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przedstawiał plan działalności na przyszły rok. Okazuje się, że szefa WOŚP oburzyły pytania o zarzuty kierowane pod adresem Owsiaka i WOŚP przez jednego z blogerów.

Jak relacjonują reporterzy TV Republika Jerzy Owsiak oburzył się na niewygodne pytania o faktury i proces z blogerem, który zarzuca mu szereg nieprawidłowości. Ochrona zareagowała siłą po tym, jak szef WOŚP został zapytany o nieprawidłowości przy rozliczaniu milionów zbieranych do puszek przez wolontariuszy. Początkowo Jerzy Owsiak lekko zirytowany odrzucił oskarżenia kierowane pod jego adresem przez blogera i twórcę portalu kontrowersje.net i podkreślił, że wyjaśnieniem całej sprawy zajmie się sąd.
 
- Dlatego jest sprawa sądowa, żeby powiedzieć, że są to bzdury. (...)Sąd zadecyduje czy wydajemy na przystanek Woodstock, a wystarczy pójść do Urzędu Skarbowego, żeby się dowiedzieć, że nie
- oświadczył Owsiak.
 
Kiedy reporterzy dopytywali dlaczego Owsiak wniósł o utajnieni procesu i przeniesienie go do Warszawy, a także dlaczego nie ujawnił publicznie faktur, aby obalić zarzuty stawiane przez blogera, szef WOŚP wyraźnie się zdenerwował.
 
- Jakich faktur? Zawsze macie tak idiotyczne pytania. Udzielenie faktur... Czy ja wysyłam broń do Syrii? Mam to udowodnić też? Chłopie... inteligencji trochę w tym zadawaniu pytań. To są takie pytania z d... - powiedział Jerzy Owsiak.
 
Następnie zgodnie z relacją reporterów TV Republika, rzecznik prasowy WOŚP oraz ochroniarze uniemożliwili dalsze nagrywanie konferencji
, a jeden z ochroniarzy wyrwał nawet kabel od mikrofonu, aby uniemożliwić nagranie fonii. Reporterzy TV Republika poinformowali, że gdy dźwięk nie był już rejestrowany ochroniarz zaczął ich wyzywać.

Więcej w materiale TV Republika. KLIKNIJ i ZOBACZ co tak oburzyło Jerzego Owsiaka:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,TV Republika


Wczytuję komentarze...

Polska potęga rolną na skalę światową

/ prezydent.pl

  

- Będziemy walczyć o to, aby dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników osiągnęły taką wartość, jaką średnio mają w Unii Europejskiej. Z całą pewnością komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski będzie o tę sprawę zabiegał - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent spotkał się dzisiaj z mieszkańcami powiatu nowomiejskiego (woj. warmińsko-mazurskie). Mówił, że ziemia na tych terenach bardzo często przechodziła "w obce ręce".

"Cieszę się, że w ciągu ostatnich lat tą ziemię i tutaj, i na zachodzie Polski udało się zabezpieczyć przed tym, aby nie była wyprzedawana w ręce obcego kapitału. To jest niezwykle ważny proces. Dobrze, że udało się tą fatalną tendencję, to negatywne, to zbrodnicze dla Polski i dla polskich rolników działanie zatrzymać"

- zaznaczył.

Przypomniał, że większość ziem powiatu nowomiejskiego to tereny rolne, na które trzeba patrzeć w sposób szczególny.

"Dla mnie bardzo ważną sprawą jest praca polskich rolników i to, co dla Polski tworzą, to czym Polskę zasilają na co dzień - płody polskiej ziemi, efekt pracy polskich rolników, efekt pracy polskich gospodarstw rolnych, przede wszystkim tych rodzinnych"

- dodał prezydent.

Wyraził pogląd, że Polska jest dziś potęgą rolną na skalę światową.

"Ogromna część naszego eksportu, cały czas wzrastającego, to są właśnie produkty rolne. Ogromna część naszego PKB, które cały czas wspaniale nam rośnie na przestrzeni ostatnich lat, jest uzyskiwana właśnie z produkcji rolnej"

- wskazywał Andrzej Duda.

Podkreślił, że produkcja ta jest coraz bardziej nowoczesna, ale też zachowuje wiele bardzo tradycyjnych walorów.

"Dzięki temu nasza żywność nie tylko jest bardzo dobra, ale przede wszystkim jest znakomicie konkurencyjna na całym świecie"

- przekonywał prezydent.

Podziękował rolnikom z powiatu nowomiejskiego za ich wkład pracy w rozwój polskiego rolnictwa i polskiej gospodarki. Wyraził też zadowolenie z faktu, że Polska ma swojego komisarza ds. rolnictwa - Janusza Wojciechowskiego.

"Chcemy, żeby w sposób szczególny ten właśnie sektor naszej gospodarki był z tego punktu widzenia unijnego zadbany"

- powiedział Duda.

Prezydent nawiązał też do historii Nowego Miasta Lubawskiego. Podkreślał, że przez większość swej historii było miastem polskim.

"Można śmiało mówić: to jest polskie miasto, to przez większość czasu było polskie miasto. To jest polskie miasto i ma swoich wspaniałych polskich mieszkańców"

- powiedział.

Dziękował mieszkańcom Nowego Miasta Lubawskiego za budowanie polskości.

"To między innymi dlatego właśnie Nowe Miasto Lubawskie jest dziś częścią Polski"

- zaznaczył Andrzej Duda.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl