Trener Arabii Saudyjskiej zachwycony grą trzech polskich piłkarzy. „Są doskonali!”. O kim mowa?

Nie stygną emocje po wczorajszym meczu Polska - Arabia Saudyjska. Na temat gry Biało-czerwonych postanowił wypowiedzieć się selekcjoner rywali. Wymienił nazwiska trzech piłkarzy naszej reprezentacji, którzy w jego ocenie są "doskonali". Kogo miał na myśli?

Herve Renard
twitter.com/@iDiskiTimes

Wczoraj reprezentacji Polski pokonała piłkarzy Saudyjczyków 2:0. Pierwszą bramkę w 39. minucie zdobył Piotr Zieliński po doskonałym zagraniu Roberta Lewandowskiego. Momentem, w którym polscy kibice odetchnęli z ulgą był wybroniony przez Wojciecha Szczęsnego rzut karny.

Biało-czerwoni podyktowali ostateczny wynik spotkania 82 minucie po bramce Roberta Lewandowskiego.

"Są doskonali!"

Trener przegranej strony - Herve Renard, na chwilę po meczu, wypowiedział się na temat rozgrywki. Selekcjoner przyznał, iż mimo porażki jest dumny ze swoich piłkarzy.

"Jestem dumny z moich piłkarzy. Mieliśmy trochę lepiej zarządzać meczem, po pierwszej połowie mogliśmy mieć remis 1:1. To by wiele zmieniło. Zabrakło nam skuteczności, nie tylko w końcówce pierwszej części. Zmarnowaliśmy wiele szans, ale ciągle żyjemy. Na pewno się nie poddamy"

- mówił po meczu trener Arabii Saudyjskiej.

Dziennikarze, którzy rozmawiali z Renardem, zapytali go o bramkarza Biało-czerwonych - Wojciecha Szczęsnego. W odpowiedzi na to pytanie, trener Saudyjczyków wymienił nazwiska trzech reprezentantów Polski, którzy jego zdaniem są "doskonali".

"Macie trzech doskonałych piłkarzy: Roberta Lewandowskiego, Piotra Zielińskiego i Wojciecha Szczęsnego. Ten ostatni jest świetnym golkiperem, który wykonał swoją pracę. Nie potrafiliśmy go pokonać, wygrał. Taki jest właśnie futbol. Gratuluję mu"

- podkreślił Renard.

Kolejny mecz Biało-Czerwoni rozegrają w środę, kiedy to zmierzą się z Argentyną.

 

 



Źródło: niezalezna.pl, tysol.pl

 

#piłka nożna #Polska #Arabia Saudyjska #mistrzostwa świata

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo