Grzegorz Lato dla Niezalezna.pl przed meczem z Meksykiem: „Nie wiemy czego się spodziewać po polskiej drużynie”

We wtorek Biało-czerwoni od meczu z Meksykiem rozpoczną udział w katarskim mundialu. Grzegorz Lato, najlepszy polski strzelec w historii piłkarskich mistrzostw świata, w rozmowie z "Niezależna.pl" przyznaje, że jest pełen obaw o wynik drużyny prowadzonej przez trenera Czesława Michniewicza.

Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak
Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Polscy piłkarze na mundialu w Katarze w grupie zmierzą się kolejno z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz Argentyną. W powszechnej opinii ekspertów i kibiców najważniejszy może okazać się pierwszy mecz. Grzegorz Lato - król strzelców mundialu w 1974 - przyznaje, że dla Biało-czerwonych to może być trudne spotkanie.

Meksyk to ciężki przeciwnik, czeka nas spore wyzwanie. Oni są bardzo ambitni, wybiegani

- mówi Lato, który karierę piłkarską kończył w meksykańskim Atlante FC.

Jak Polska zagra z Meksykiem?

Uczucie mam mieszane, bo nie wiemy za bardzo czego się spodziewać po naszej drużynie. Przeciwko Chile nie sprawdziliśmy przecież nawet przez 45 minut ustawienia na mundial. Kamil Glik i jeszcze czterech czy pięciu piłkarzy wcale nie grało ostatnio w swoich klubach

- tłumaczy dwukrotny medalista mistrzostw świata.

Piłkarz, który wielką karierę rozpoczynał w Stali Mielec niezależnie od wyników jest wiernym kibicem Biało-czerwonych.

Jestem Polakiem i oczywiście trzymam kciuki. Najwyższa pora, żeby ci chłopcy zaczęli pisać własną historię. Ile można mówić o nas, siedemdziesięcioletnich dziadkach...

- twierdzi Lato.

Lewandowski strzeli coś na mundialu?

Grzegorz Lato w koszulce z Orłem na piersi zdobył łącznie dziesięć bramek na mistrzostwach świata. Przywiózł brązowe medale z mundialu w 1974 oraz 1982 roku. Największa obecnie gwiazda polskiego zespołu - Robert Lewandowski wystąpił dotychczas na turnieju w Rosji w 2018. Biało-czerwoni wypadli tam jednak słabo, a bramkowy licznik piłkarza FC Barcelony pokazuje... zero.

Życzę mu, żeby w końcu coś strzelił, bo to pewnie ostatnie jego mistrzostwa. Dziś ma 34-lata, a za cztery lata... a jeszcze trzeba się będzie na ten kolejny mundial zakwalifikować.

Mecz Meksyk - Polska na mundialu w Katarze we wtorek o godzinie 17. Transmisja TVP

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Grzegorz Lato ##POLMEX #Katar 2022

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo