Tusk, Niemcy, lewacki terror, wybory... O czym mówił prezes Kaczyński - ważne cytaty!

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd po Polsce. W niedzielę lider PiS-u odwiedził Gliwice oraz Kędzierzyn-Koźle, gdzie wziął udział w spotkaniach z wyborcami. Przedstawiamy listę wybranych przez nas ważnych tematów, które zostały poruszone.

Twitter @pisorgpl

1. Wielki triumf

Można sądzić, że Ukraińcy mają szansę - chociaż nie ma jeszcze w tej sprawie pewności – że tę wojnę wygrają, że się skutecznie obronią. To będzie wielki tryumf Ukrainy, ale to będzie także wielki tryumf Polski i wielki tryumf w ogóle zachodniego świata, który ma dzisiaj wiele wad, ale jest nieporównywalnie lepszy niż to, co nam proponują ze wschodu.

2. Platformiana spolegliwość 

Ta władza, która była, i mam nadzieję nie wróci, była też niezwykle spolegliwa wobec Niemiec, jeżeli chodzi o politykę historyczną, jeżeli chodzi o politykę odnosząca się do tragicznej historii polsko-niemieckiej.

3. Haniebne słowa Niesiołowskiego 

Niejaki Niesiołowski twierdził broniąc Rosjan, że  [zbrodnia katyńska - dop. red.] to jednak ludobójstwo nie było. Czyli wymordowanie 22 tys. Polaków to nie jest ludobójstwo. To co w takim razie jest ludobójstwem? Takie pytanie chciał postawić mój brat w Smoleńsku. Już nie zdołał.

4. Zwycięstwo lumpenproletariatu

Musimy brać z Zachodu technologie, pewne elementy pozytywnych zmian społecznych też tam występują i też warto się na nich wzorować, także na różnych modelach działania, administracji, to z całą pewnością. na pewno nie musimy brać stamtąd tego, co jest złe i szkodliwe, tej takiej fatalnej fali zmian obyczajowych. Zmian obyczajowych, które wyglądają tak, że można powiedzieć, iż mamy do czynienia z kulturowym zwycięstwem lumpenproletariatu.

5. Mundialowe szanse 

Mamy naprawdę sporą grupę, oczywiście Lewandowski jest fenomenalny, ale mamy też sporą grupę innych, choćby Zielińskiego naprawdę utalentowanych, doskonałych zawodników. Jest tylko pytanie, czy jest chemia, czy jest zespół. Jak jest zespół, to proszę państwa ta ambicja, że tylko wyjdziemy z grupy jest za mała, Jeżeli ci ludzie stworzą zespół to naprawdę będzie dobrze, ale czy stworzyli, tego nie potrafię powiedzieć. 

6. Tusk w centrum manipulacji 

Demokracja to jest zapowiedź w trakcie wyborów, że coś się zrobi, a później robienie tego. Jeśli czegoś się nie udaje zrobić, to trzeba się do tego przyznać. Ale, generalnie, wtedy możemy powiedzieć, że mechanizm demokratyczny działa. [W przypadku rządu PO- PSL - dop. red] tego mechanizmu nie było. Oni stosowali tylko kolejne kampanie. (...) Przez cały czas nie miało to nic wspólnego z prawdziwą demokracją. To była relacja między władzą i społeczeństwem polegająca na ciągłej manipulacji. No a w centrum tej manipulacji - zresztą trzeba przyznać dobrze wyszkolony - był Tusk.

7. Dość lewackiego terroru

Uczynimy - jeśli wygramy wybory - wszystko, że by to nie było tak, żeby jakieś mniejszościowe, lewackie grupy mogły pod różnymi względami - nie tylko o tę sprawę chodzi - terroryzować szkoły, terroryzować dzieci, doprowadzać do tego, że pewne dzieci są prześladowane z powodu ich rodziców, i to nie trzeba być wcale znaną osobą, żeby mieć dzieci, które są prześladowane, żeby dominowała jedna, niszcząca wszystkich, a już w szczególności niszcząca dzieci i młodzież ideologia.

8. "Nie" dla niemieckiego buta

Nie może być tak - ja tak sądzę i jak myślę wszyscy polscy patrioci - żeby nasza droga historii przełomu XX i XXI wieku wyglądała tak, że spod jednego buta wyrwaliśmy się po to, by po 35 czy 40 latach znaleźć się pod kolejnym. To jest droga od jednego zła do drugiego; nie twierdzę, że one są takie same, ale to jest zło - życie pod butem to jest życie niegodne, niegodne takiego narodu jak Polacy.

9. Euro to koniec bogacenia się Polaków 

Wymogiem stawianym przez Niemców w różnych nieoficjalnych rozmowach, ja w tych rozmowach uczestniczyłem, jest przyjęcie euro. Przyjęcie euro to jest doprowadzenie do sytuacji, w której ten długi okres – dziś zachwiany przez inflację – wzbogacania się Polaków, a co najmniej dużej części Polaków, zostanie zatrzymany i pewnie w jakiejś mierze przynajmniej, na jakiś czas cofnięty.

10. Neomarksistowski marsz 

Przez świat już od dziesięcioleci maszeruje rewolucja obyczajowa, którą niektórzy nazywają rewolucją neomarksistowską. Ten marsz odnosi się do sfery obyczajów, ale także do podstawy podstaw demokracji, jaką jest wolność słowa, chcemy się temu przeciwstawić

11. Ciężka walka z bankami 

My walczymy, mówię tutaj o rządzie, ale i o mnie jako szefie obozu rządzącego, żeby banki podniosły wszystkie oprocentowania wkładów. To jest ciężka walka, którą my toczymy od wielu, wielu miesięcy z bankami państwowymi. One w Polsce są największe. Dwa największe banki to są banki państwowe. Gdyby one to zrobiły, to by się przyczyniło do zmniejszania się inflacji.

12. Taktyka Tuska 

Za czasów rządów Donalda Tuska doszło do kryzysu, do poważnego kryzysu ekonomicznego. Jego przyczyny były zewnętrzne - to trzeba sobie jasno powiedzieć - wybuch w Stanach Zjednoczonych doszedł także do Polski. No ale w stosunku do kryzysu można prowadzić bardzo różną politykę, a szczególności ta polityka jest istotna, jeżeli chodzi o osłonę tych, którzy mogą ponieść największe straty z powodu kryzysu. Wybrano wówczas metodę walki z kryzysem, którą można sprowadzić do prostego stwierdzenia: "udajemy, że coś już robimy, a w gruncie rzeczy nie robimy nic".

13. Osłabianie polskiej armii 

Rządy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego miały to do siebie, że bardzo intensywnie zajmowały się nie wzmacnianiem, ale osłabianiem naszej armii, jej redukcją. Zajmowały się w szczególności redukcją tego wszystkiego, co jest na wschodzie, co było na wschodzie i co dziś na wschód wraca, ale tam te cięcia były największe.

14. Kto jest demokracją? 

Wygrywa PiS, to jest koniec demokracji. Myśmy jeszcze nic nie zrobili, jeszcze nie powołaliśmy rządu, ale KOD bo już było wiadomo, że demokracja jest zagrożona. Jest pytanie, czy my ten atak odeprzemy, czy będzie tak, już w wielu krajach zachodnich jest, które ciągle twierdzą, że są demokracjami i jeszcze próbują innych pouczać, że na przykład jeśli ktoś powie jakąś oczywistość - choćby taką, że z pary mężczyzn jednak dzieci nie ma i nie będzie - to następnie ma w domu policję, a nawet i wyrok skazujący, jak to się zdarzyło we Francji - to są już objawy po prostu szaleństwa; chcemy się temu szaleństwo przeciwstawić.

15. Silniejsze państwo

Musimy mieć silniejszą władzę – wiem, że wielu się to nie podoba – ale jeżeli władza ma załatwiać różne problemy społeczne, choćby ten mieszkaniowy (…) to nie da się zrobić inaczej, niż wtedy, jeżeli władza ma coś do powiedzenia i nie może jej każde przedsiębiorstwo, także państwowe, czy każdy samorząd powiedzieć: figa z makiem, nic nie dostaniecie. W tym kierunku to idzie, że nie może państwo nic zrobić.

16. Polska jak Kanada

Polska jest krajem, który idzie do przody i za chwilę może się okazać, że jesteśmy porównywali - poza terytorium oczywiście - z Kanadą, która jest członkiem grupy G7".

17. Tylko "Gazeta Polska"

Swego czasu [Platforma Obywatelska - dop. red] miała miażdżącą przewagę medialną. Praktycznie miała wszystkie media, żadnego realnego pluralizmu w Polsce nie było. Nie dlatego, że wychodziła "Gazeta Polska", wychodziło kilka innych tygodników, było oczywiście Radio Maryja, no, ale to wszystko było tak słabe w porównaniu z tą całą resztą, że trudno mówić o realnym pluralizmie. Dopiero dziś on istnieje i straszliwie przeszkadza tamtej stronie. Zauważcie: ci demokraci przez cały czas uważają, że jak ktoś ich krytykuje, czy w ogóle broni tej rzeczywistości, to jest to szczujnia i trzeba to zlikwidować.

18. Każdy głos na wagę złota 

Tych niezdecydowanych jest w tej chwili naprawdę bardzo dużo i to są ludzie, którzy bardzo często odeszli od nas pod wpływem tej propagandy, że wszystko jest źle, a którzy nie przeszli gdzie indziej, to naprawdę można ich przekonać. No i niektórych, to może jest dużo rzadsze, z tych, którzy popierają tamtych, czasem też można przekonać. Każdy głos na wagę złota szanowni państwo. Pamiętajcie o tym: każdy głos na wagę złota. 

 

 Źródło: Niezalezna.pl

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo