Platforma nadal nie pogodziła się z utratą władzy? Fogiel: „Przegrali, bo rządzili fatalnie. Bieda i bezrobocie”

Sprawa afery podsłuchowej, rzekomej łapówki dla Donalda Tuska odbiła się szerokim echem w opinii publicznej. Również wśród potencjalnych wyborców jego ugrupowania - Platformy Obywatelskiej. "Nie, oni nie przegrali dlatego, że były taśmy, że globalny spisek się zawiązał przeciwko nim, tylko po prostu fatalnie rządzili. Była bieda i bezrobocie" - mówił o partii Tuska rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Przypomnijmy, tuż po artykule "Newsweeka", Donald Tusk był niemal pewien, że należy powołać komisję śledczą do zbadania afery podsłuchowej z 2014 roku. Uwiarygodnił on zeznania Marcina W., które początkowo - w myśl Tuska - miały pogrążyć obóz rządzących. Tak się jednak nie stało, a opublikowane, na jego prośbę, zeznania uderzyły nie w PiS, a w Platformę. 

Rzecznik partii rządzącej, zapytany o tą komisję, odparł:

"Można ją, myślę, tak roboczo nazywać [komisją weryfikacyjną]. To kwestia do dopracowania, Sejm musi podjąć decyzję, bo komisja śledcza już dzisiaj nie ma umocowania ustawowego, bo komisje śledcze powołuje się wtedy, kiedy nie działają instytucje państwa. W przypadku afery podsłuchowej sądy wydały już wyroki. Dlatego zakreślamy szerszy, całościowy zakres prac takiego ciała i chcemy wyposażyć je w odpowiednie narzędzia. To nie ma być wehikuł do promocji poszczególnych posłów, w co czasami niestety, przyznamy uczciwie, zmienia się komisja śledcza. To ma być rzeczywiście, jeżeli już chcemy podchodzić do sprawy poważnie, ciało które będzie miało narzędzia do zbadania tego".

"PO przegrało przez to, jak rządziło"

Zdaniem Radosława Fogla, ugrupowanie Tuska chce powołania komisji nie dlatego, że martwi się o suwerenność naszego kraju, czy rosyjskie wpływy. Platforma Obywatelska w ten sposób chce utworzyć sobie fałszywą legendę, przez którą rzekomo straciła panowanie w Polsce. Jak ocenia rzecznik PiS - "przegrali, bo rządzili fatalnie".

"Te sugestie ze strony PO, one nie służą czy nie są powodowane ich głęboką troską o stan państwa, tylko to jest próba budowania takiej fałszywej legendy, że świetne rządy PO przerwała interwencja rosyjskich służb. Nie, oni nie przegrali dlatego, że były taśmy, że globalny spisek się zawiązał przeciwko nim, tylko po prostu fatalnie rządzili. Była bieda i bezrobocie"

- mówił Fogiel w Polsat News.

 

 Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl

 

#PO #Platforma Obywatelska #Radosław Fogiel #PiS #Prawo i Sprawiedliwość #polityka #Polska #opozycja

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo