Wjechał na tory, po których jechał pociąg. Mamy nagranie zdarzenia

Zaledwie kilka sekund od prawdopodobnej śmierci dzieliło 53-latka w gminie Puławy (woj. lubelskie). Mężczyzna ominął dwa samochody i wtargnął na zamknięty przejazd kolejowy. Zdarzenie uchwyciły kamery monitoringu.

fot. pulawy.policja.gov.pl

Nagranie udostępnione przez puławską policję pokazuje, jak kierujący samochodem marki Ford omija dwa samochody stojące przed strzeżonym przejazdem kolejowym, a następnie taranuje opuszczoną półzaporę. Mężczyzna wjechał na tory, po których jechał pociąg towarowy jadący z Dęblina do Puław.

"Jak wykazało badanie, 53-latek był trzeźwy. Okazało się natomiast, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Maszynista pociągu był trzeźwy. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn zdarzenia"

- przekazują mundurowi.

Dla kierowcy, na szczęście, cało zdarzenie skończyło się jedynie obrażeniami. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, a jego samochód trafił na policyjny parking.

"Najważniejszą zasadą na przejazdach kolejowych jest zachowanie szczególnej ostrożności. W chwili, gdy sygnalizator nadaje pulsacyjne światło czerwone, obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu na przejazd kolejowy, nawet w sytuacji, gdy rogatki nie zostały jeszcze opuszczone, bądź ich opuszczanie dopiero się rozpoczęło"

- przypomina puławska policja.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#policja

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo