„Thank you, USA”. Ozdoba dla Niezalezna.pl: Sikorski przykłada spluwę w wojnie informacyjnej

- Do Ukraińców mówił, by się poddali, bo inaczej wszyscy zginą. Mówił o przyłączeniu się do inicjatywy Nord Stream. Teraz publikuje wpis, po którym uznano go jako „prorosyjską dezinformację” - to oficjalne stanowisko Departamentu Stanu. Nie ma powodu, by temu człowiekowi wierzyć - mówi o Radosławie Sikorskim wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Ozdoba zwracał się dziś w Sejmie do polityków Platformy Obywatelskiej, przypominając niedawny wpis Radosława Sikorskiego. - Powinniście go natychmiast wyrzucić - apelował. O samym europośle KO mówił: Chciał być brytyjskim lordem, a stał się ruską onucą”.

Ozdobę spotkaliśmy na sejmowym korytarzu. Pytany o rozwinięcie swoich słów, mówi nam: 

„[Sikorski] to osoba, która - z punktu widzenia uprawiania polityki w ujęciu międzynarodowym - jest jedną z czołowych postaci, kreujących polską politykę. Na pewno jest czymś niepokojącym, że kolejny raz wypowiada się w sposób prorosyjski. Do Ukraińców mówił, by się poddali, bo inaczej wszyscy zginą. Mówił o przyłączeniu się do inicjatywy Nord Stream. Teraz publikuje wpis, po którym uznano go jako „prorosyjską dezinformację” - to oficjalne stanowisko Departamentu Stanu. Nie ma powodu, by temu człowiekowi wierzyć. Komu służy? Na pewno nie Polsce”.

Ozdoba nie uważa, by wpis Sikorskiego był przejawem ekstrawagancji. - To nie jest też dyplomatołek, Sikorski nie jest idiotą, nie jest pierwszoklasistą. Doskonale wie, że tego typu wpisy mogą być elementem dezinformacji. Z punktu widzenia spraw międzynarodowych po 1989 roku, nie było tak poważnej sytuacji, żeby minister spraw zagranicznych w tak skrajny sposób zaszkodził polskiej racji stanu. On zaszkodził również europejskiej racji stanu; jego wpis jest bezpośrednim uderzeniem w Sojusz Północno-Atlantycki, w Stany Zjednoczone - mówi dalej.

Polityk zestawia, że „rządzący dostarczają Ukraińcom broń, by bronili się przed bandytami”,  - Sikorski zaś „dostarcza broń słowną Rosjanom”. - Nie można tego tolerować. Dziwię się, że Donald Tusk to akceptuje. Natychmiast powinien być wyrzucony z partii. Platforma Obywatelska tego nie robiąc, akceptuje zachowania prorosyjskie. Doktryna Neumanna dotyczyła pospolitych przestępców, teraz dotyczy prorosyjskiego dezinformatora - zarzuca.

Dalej pyta:

„kiedy Departament Stanu jakiegokolwiek polskiego polityka określił mianem rosyjskiej dezinformacji? Kiedy jakikolwiek polski polityk był wykorzystany na Zgromadzeniu ONZ w sytuacji, kiedy giną niewinni ludzie, kiedy gwałcone są kobiety? Sikorski przykłada spluwę w wojnie informacyjnej”.

Pytany na koniec o wszczęte śledztwo przez Prokuratora Generalnego ws. „uszkodzenia gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2 na terenie Morza Bałtyckiego i wycieku gazu, który jest efektem rozszczelnienia”, Ozdoba konkluduje:

były podstawy, by wszcząć tego typu działania. W sposób profesjonalny zbieramy materiał dowodowy. Przypominam też, że prokurator generalny Zbigniew Ziobro wszczął postępowanie ws. mordów na Ukrainie. Zbieramy materiał dowodowy, który posłuży w przyszłości do postawienia bandytów przed trybunałami i wyciągnięcia konsekwencji”.

 

 Źródło: niezalezna.pl

Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo