Wpisy Sikorskiego zaprezentowane w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Ambasador Rosji dziękuje za pomoc...

Przedstawiciel Rosji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ zacytował treść wpisu Radosława Sikorskiego, w których przypisał on Stanom Zjednoczonym wysadzenie nitek gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2. Wasilij Nebenzia podziękował nawet za to Sikorskiemu, podkreślając jednocześnie, że żona polityka, Anne Applebaum "jest osobą, która ma dostęp do kręgów władzy w Waszyngtonie".

Wasilij Nebenzia z wydrukiem wpisu Sikorskiego
https://twitter.com/paweljablonski

Podczas spotkania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ ambasador Rosji Wasilij Nebenzia podziękował Radosławowi Sikorskiemu, cytując jego pierwszy i drugi wpis na Twitterze, oraz informując, że "najwidoczniej zrozumiał, że napisał za dużo i usunął pierwszy wpis". Następnie ambasador podkreślił, że Anne Applebaum "jest osobą, która ma dostęp do kręgów władzy w Waszyngtonie".

Przedstawiciel Rosji w ONZ dziękuje Radosławowi Sikorskiemu za jego słynny tweet. Спасибо, Радек!

- napisał podsekretarz stanu Paweł Jabłoński, publikując nagranie z wypowiedzią Nebenzi.

Sikorski po wybuchach na Nord Stream napisał podziękowania dla Stanów Zjednoczonych za rzekome wysadzenie przez Amerykanów nitek gazociągu. Po lawinie krytyki zdecydował się na usunięcie wpisu i podjął próby wytłumaczenia się. 

Uszkodzenie Nord Stream zawęża pole manewru Putina. Jeśli będzie chciał wznowić dostawy gazu do Europy, będzie musiał rozmawiać z krajami kontrolującymi gazociągi Brotherhood i Jamał; To jest z Ukrainą i Polską. Dobra robota

- pisał.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#USA #Ukraina #Rosja #Radosław Sikorski

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo