Finlandia zamknie granicę dla Rosjan? Jest apel szefa MSZ Ukrainy

Ukraiński szef MSZ Dmytro Kułeba poinformował dziś, że wezwał Finlandię, by dołączyła do państw bałtyckich i Polski, i zamknęła granicę z Rosją. Finlandia nadal wpuszcza Rosjan na swoje terytorium, ponieważ jak tłumaczono - "w świetle obecnych przepisów nie można 'na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej' objąć zakazem wjazdu do UE obywateli jednego państwa".

Zdjęcie ilustracyjne
Pexels

"Spotkałem się z moim fińskim odpowiednikiem Pekką Haavisto. Skoncentrowaliśmy się na dalszej pomocy militarnej dla Ukrainy, jako że bronimy naszego narodu i ziemi przed trwającą rosyjską agresją. Wezwałem Finlandię, by dołączyła do państw bałtyckich i Polski, i zamknęła granicę z Rosją"

- napisał Kułeba na Twitterze.

Finlandia nie przystąpiła do porozumienia Litwy, Łotwy, Estonii i Polski w sprawie ograniczeń wjazdu dla obywateli Rosji z uwagi – jak wyjaśniali wysocy urzędnicy MSZ – na przeszkody prawne na poziomie unijnym i krajowym. Tłumaczono, że w świetle obecnych przepisów nie można „na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej” objąć zakazem wjazdu do UE obywateli jednego państwa. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Finlandia #Rosja #granice #wojna #Ukraina

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo