Niemcy napełniają magazyny gazu

Mimo wstrzymania pod koniec sierpnia dostaw gazu z Rosji niemieckie magazyny gazu są obecnie napełnione w ponad 90 proc. O tym fakcie pisze dziś portal dziennika "Welt".

Gerd Fahrenhorst CCA 3.0 https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Empelde_Gasspeicher_6785.jpg

Z danych europejskich operatorów wynika, że magazyny osiągnęły w minioną niedzielę napełnienie na poziomie 90,07 proc. - o 0,32 punktu procentowego więcej niż poprzedniego dnia. Dane dotyczące stanu napełnienia są zawsze podawane z opóźnieniem - podkreśla portal.

Rozporządzenie ministerialne przewiduje, że do 1 listopada, czyli za sześć tygodni, niemieckie magazyny powinny być zapełnione w co najmniej 95 proc. Ilość gazu zmagazynowanego na tym poziomie odpowiada mniej więcej ogólnokrajowemu zużyciu w styczniu i lutym 2022 roku.

Rząd Niemiec zamierza podjąć różne działania, aby na początku sezonu grzewczego napełnienie magazynów gazu było jak największe. Dzięki temu Niemcy powinny lepiej poradzić sobie z całkowitą utratą rosyjskich dostaw w zimie - pisze "Welt".

Niemcy otrzymują obecnie gaz ziemny rurociągami z Norwegii, Holandii i Belgii. Na przełomie roku na niemieckim wybrzeżu Morza Północnego mają zostać uruchomione dwa pierwsze terminale do rozładunku skroplonego gazu ziemnego (LNG).

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Niemcy #gaz #energetyka #świat

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo