W wieku 96 lat zmarła brytyjska królowa Elżbieta II. Na Pałacu Buckingham opuszczona flaga...

Brytyjska królowa Elżbieta II zmarła na zamku Balmoral w wieku 96 lat - przekazał Pałac Buckingham. Na tronie zasiadała od 1952 r. - dłużej niż jakikolwiek monarcha w historii kraju. Tron automatycznie przejął jej najstarszy syn, książę Karol.

TheRoyalFamily

Królowa zmarła spokojnie w Balmoral dziś po południu. Król i Królowa Małżonka pozostaną dziś wieczorem w Balmoral, a jutro wrócą do Londynu.

- napisano na Twitterze.

Spotkanie chwilę przed śmiercią

Niewiele czasu przed śmiercią królowej Elżbiety II informowano o podróży do zamku jej bliskich. Jako pierwsza przyjechała córka królowej, księżniczka Anna, która akurat przebywała w Szkocji. Niedługo później dotarł najstarszy syn monarchini, książę Karol, a późnym popołudniem razem przyjechali starszy syn Karola, książę Wilhelm oraz dwaj pozostali synowie Elżbiety II - książę Andrzej oraz książę Edward z żoną.

Jeśli chodzi o tych członków rodziny królewskiej, którzy byli spodziewani, to w drodze nadal jest książę Harry, chociaż wbrew początkowym informacjom, nie towarzyszy mu jego amerykańska żona, księżna Meghan. Do Balmoral nie udała się na razie także żona księcia Wilhelma, księżna Katarzyna - pozostała ona w Windsorze z trójką ich dzieci, które właśnie zaczęły nowy rok szkolny w nowej szkole.

73-letni Karol jest najstarszym monarchą wstępującym na tron w brytyjskiej historii.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#królowa Elżbieta #Londyn #zamek balmoral

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo