Ostatni weekend wakacji - wzmożone kontrole drogowe

W ostatni dzień wakacyjnego weekendu na drogach w całym kraju trwają wzmożone kontrole policji. Informację przekazał podkom. Michał Gaweł z Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji. Jak dodał - policjanci obecni są wszędzie tam, gdzie ruch jest wzmożony, głównie na trasach znad morza i z gór.

podlaska.policja.gov.pl

Jak przekazała Komenda Główna Policji, ostatni weekend wakacji to więcej patroli na drogach i wzmożone kontrole. Na drogi w całej Polsce wyjechały zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy policji, a także patrole grup SPEED, które - jak zapewnia policja - wychwytują te najbardziej niebezpieczne zachowania i eliminują z ruchu kierowców, drastycznie łamiących przepisy ruchu drogowego.

"Policjanci sprawdzają stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, przede wszystkim mierzą prędkość zarówno statycznie, ale również dynamicznie przy użyciu wideorejestratorów. Dlatego apelujemy o to, aby zdjąć nogę z gazu i o zachowanie rozsądku"

- powiedział podkom. Michał Gaweł z Biura Komunikacji Społecznej KGP.

Dodał, że policjanci sprawdzają m.in. trzeźwość kierowców, sposób przewożenia pasażerów w samochodzie, a także to, czy dzieci są przewożone w fotelikach.

"Policjanci są wszędzie tam, gdzie ruch jest faktycznie wzmożony. To są główne ciągi komunikacyjne i trasy prowadzące z najbardziej atrakcyjnych turystycznie kierunków, a więc znad morza i z naszych polskich Tatr"

- wyjaśnił Gaweł.

"Jeżeli będzie taka potrzeba policjanci ruchu drogowego będą kierować ruchem, bo również i płynność ruchu drogowego jest dla nas ważna"

- mówił.

Dodał, że choć część osób, która będzie wracała prawdopodobnie przedłużyła sobie weekend i powroty rozłożą się na kilka dni, to kulminacja jest spodziewana w niedzielę.

 Źródło: niezależna.pl, PAP

 

#policja #kontrole drogowe #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo