NASZ NEWS! Co miesiąc coraz więcej Rosjan wjeżdża do Polski. Od wybuchu wojny - już niemal 70 tysięcy!

Pomimo wprowadzonych ograniczeń Rosjanie nadal przekraczają granicę i każdego miesiąca znacząca grupa wjeżdża na terytorium Polski. Od wybuchu wojny, czyli od 24 lutego, zrobiło to ponad 69 tysięcy osób. A nie są uwzględnieni ci, którzy docierają do nas z innych państw Unii.

Marian Paluszkiewicz/Gazeta Polska

Rozmaite sankcje nałożone na Rosję spowodowały, że wprowadzono m.in. ograniczenia dla obywateli tego kraju przy przekraczaniu wschodniej granicy Polski, która jest równocześnie zewnętrzną granicą Unii Europejskiej.

Jak poinformowała portal Niezalezna.pl, porucznik Anna Michalska ze Straży Granicznej:

"Na odcinku granicy państwowej z Republiką Białorusi oraz z Rosją (drogą lądową oraz lotniczą), w oparciu o nadal obowiązujące Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych obowiązują  ograniczenia we wjeździe do Polski".

Wjechać na teren Polski mogą określone grupy osób, m.in. posiadający zezwolenie na pracę w naszym kraju albo posiadający tytuły pobytowe lub wjeżdżający w celu kształcenia, np. studenci. Do nich nie należą posiadający wyłącznie wizę turystyczną.

Pomimo to granicę z Polską każdego miesiąca przekraczają tysiące Rosjan.

"Od 24 lutego br. do Polski na wszystkich odcinkach granicy, będącej zewnętrzną granicą UE, wjechało ponad 69 tys. ob. Rosji"

- informuje nas por. Michalska.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na coś równie ważnego, czyli dane z poszczególnych miesięcy. W marcu do Polski wjechało nieco ponad 14 tys. Rosjan, a kwietniu odnotowano znaczny spadek - 8 tys. Ale już w następnych tygodniach ta liczba systematycznie rośnie:

maj - 8733; czerwiec - 9736; lipiec - 12477, a do 22 sierpnia - 12693.

Pamiętać należy, że docierają do nas również z terytorium innych państw Unii Europejskiej, przede wszystkim z sąsiadującej Litwy. Oni nie są uwzględnieni w tych danych, czyli granicę z Polską w ostatnich miesiącach przekroczyło jeszcze więcej Rosjan.

 Źródło: niezalezna.pl

 

Grzegorz Broński
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo