Eva-Maria Hagen nie żyje. Aktorka nazywana "Brigitte Bardot NRD" miała 87 lat

W wieku 87 lat zmarła niemiecka aktorka i piosenkarka Eva-Maria Hagen, nazywana "Brigitte Bardot NRD". Była matką piosenkarki Niny Hagen i babcią aktorki Cosmy-Shiva Hagen; zmarła w Hamburgu 16 sierpnia.

SpreeTom, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Eva-Maria Hagen przekazała gen artystyczny zarówno swojej córce, jak i wnuczce - pisze w piątek dziennik "Bild".

Urodzona w październiku 1934 roku we wsi Kołczyn (obecnie w zachodniej Polsce) Eva-Maria została pod koniec II wojny światowej wysiedlona wraz z rodziną do Prignitz w Brandenburgii. "Mój dom rodzinny znajduje się za Odrą. Potem musieliśmy wyjechać, w czasie wojny. To nas straumatyzowało jako dzieci" - powiedziała artystka w jednym z wywiadów dla "Bilda".

W 1952 roku Eva-Maria Hagen rozpoczęła studia aktorskie w Berlinie Wschodnim, gdzie w 1953 roku zagrała nawet pod kierunkiem Bertolta Brechta w Berliner Ensemble. Hagen wystąpiła w około 50 produkcjach filmowych i telewizyjnych w latach 1957-1965. W 1965 roku Eva-Maria poznała autora piosenek i dysydenta Wolfa Biermanna i stała się osobą niepożądaną w NRD. W 1977 roku aktorce odebrano obywatelstwo NRD. Artystka wraz z córką Niną przeniosła się do RFN i tam również zrobiła karierę w telewizji i na scenie - przypomina "Bild". 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo