W 2023 r. otwarcie nowego przejścia granicznego między Polską a Ukrainą

Szef KPRM Michał Dworczyk, że w 2023 r. zostanie otwarte kolejne przejście graniczne między Polską a Ukrainą. Polityk dodał, że zwiększy to możliwości wymiany towarowej i osobowej między Polską a Ukrainą.

TVP Info / screen

We wtorek na przejściu granicznym w Korczowej odbyła się konferencja prasowa poświęcona zwiększeniu przepustowości przejść granicznych między Polską a Ukrainą.

"Dobrą informacją, którą mamy dzisiaj do przekazania jest ta, że kolejne przejście graniczne między Polską a Ukrainą, którego otwarcie było zaplanowane na rok 2025, dzięki decyzjom pana premiera Mateusza Morawieckiego, ministrów właściwych, przede wszystkim pana ministra Andrzeja Adamczyka, zostanie otwarte za niecały rok, przed wakacjami; w 2023 roku powinniśmy uruchomić przejście w Niżankowicach-Malhowicach"

- przekazał Dworczyk na wtorkowej konferencji prasowej zorganizowanej na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec.

Jak mówił, "zwiększy to dalsze możliwości wymiany towarowej i osobowej między Polską a Ukrainą".

Szef KPRM dziękował też wszystkim instytucjom, dzięki którym można było tak szybko i sprawnie ten projekt zrealizować. 

"Główny cel to zwiększenie wymiany towarowej"

"Główny cel to zwiększenie wymiany towarowej między naszymi krajami i zwiększenie komfortu przekraczania granicy dla naszych obywateli"

– powiedział minister infrastruktury Ukrainy Oleksandr Kubrakow.

„Otwieramy kolejną linię modernizowanego przejścia, od jutra będzie działał nowy terminal autobusowy. Przypominam spotkanie, jakie odbyło się tutaj przed niecałymi 2 miesiącami, od tego czasu bardzo dużo się tutaj zmieniło. Nie przestajemy, głównym celem jest zwiększenie wymiany towarowej między naszymi krajami oraz zwiększenie komfortu przekraczania granicy dla naszej obywateli”

– powiedział minister infrastruktury Ukrainy Oleksandr Kubrakow.

Odniósł się także do zapowiedzi wcześniejszego o 2 lata uruchomienia nowego przejścia granicznego między Polską a Ukrainą w Niżankowicach-Malhowicach, które ma zacząć działać w przyszłym roku.

„Widzimy, że wymiana towarowa i ruch osobowy zwiększa się co chwila, co pokazuje, że wcześniej infrastruktura przejść nie odpowiadała wymaganiom”

– dodał Oleksandr Kubrakow. 

Modernizacja przejścia Korczowa-Krakowiec

"Trzeba było kilku tygodni i projekt jest gotowy. Będzie służył przede wszystkim pasażerom, którzy w cywilizowanych warunkach wreszcie będą mogli przekraczać granicę Korczowa-Krakowiec"

- powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Minister poinformował też, że na kolejnym przejściu granicznym między Polską a Ukrainą, które zostanie otwarte w 2023 roku przed wakacjami w Niżankowicach-Malhowicach, zmodernizowana zostanie również linia kolejowa.

Adamczyk przekazał też, że ma nadzieję, dojdzie do przedłużenia autostrady A4 w kierunku Lwowa.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo