Minister Czarnek puszcza oko do Onetu. "Jakieś lepsze sensacje? Czy tylko podłości i manipulacje"?

"Potwierdzam. Spotykam się z rektorami i rozmawiam na każdy temat. Nie ukrywam tego, bo to jest moja praca" - napisał dziś na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odnosząc się do publikacji portalu Onet, według którego miał rzekomo naciskać na PIP ws. zwolnień na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Przemysław Czarnek
Konrad Falecki/Gazeta Polska

Według portalu Onet wiosną 2021 r. na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie rozpoczęły się "czystki kadrowe, które wywołały oburzenie w środowisku akademickim". W związku z tym - jak donosi Onet - w październiku 2021 r. związkowcy z "Inicjatywy Pracowniczej" złożyli wniosek do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie kontroli w Uniwersytecie Pedagogicznym. Miała dotyczyć m.in. sposobu rozwiązywania stosunku pracy z wykładowcami, którzy byli jednocześnie członkami związku.

Państwowa Inspekcja Pracy zakończyła swoje działania na uniwersytecie 28 marca 2022 roku. Kontrola wykazała drobne uchybienia, takie jak doręczenie wypowiedzenia pracownikowi przebywającemu na L4, czy niewłaściwe określenie daty wypowiedzenia.

Onet dysponuje nagraniem, które świadczy o tym, że mogło w tej sprawie dojść do nacisków politycznych. Na posiedzeniu senatu uczelni rektor prof. Piotr Borek wprost powiedział, że interweniował w tej sprawie u wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego oraz przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki. Nagranie udostępniła nam jedna z byłych pracownic Uniwersytetu Pedagogicznego

- napisali autorzy artykułu.

Do spotkania rektora prof. Piotra Borka, ministra edukacji Przemysława Czarnka, wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego i prorektora Roberta Stawarza, na którym - według Onetu - rektorowi "obiecano pomoc i wyciszenie tych problemów", miało dojść 19 stycznia 2022 r. w siedzibie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Na publikację zareagował w piątek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Potwierdzam. Spotykam się z rektorami i rozmawiam na każdy temat, z którym przychodzą. Co więcej, nie ukrywam tego, bo to jest moja praca. Czy jakieś media mają jeszcze lepsze sensacje? Czy tylko podłości i manipulacje w rodzaju "tuskowych"?

- napisał szef MEiN na Twitterze.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#rząd #Przemysław Czarnek #Onet #Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo