"Zwykły mieszkaniec", czyli zaangażowany działacz opozycji. To on przerywał rządową konferencję

W Cigacicach odbyła się konferencja prasowa w sprawie zanieczyszczenia Odry. Uczestniczył w niej "jeden z lokalnych mieszkańców", który ciągle przerywał przedstawicielom rządu. Okazuje się, że Wiesław Kotyza angażuje się politycznie po stronie opozycji. Nie ma żadnych wątpliwości, w jakim celu przyszedł na konferencję.

Wiesław Kotyza - "zwykły mieszkaniec", czyli zaangażowany działacz polityczny
fot. screen z Youtube/Facebook

Wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski uczestniczył w konferencji prasowej w Cigacicach, dotyczącej zanieczyszczenia Odry.

- Na szczęście dzięki rybakom, dzięki wędkarzom i Wodom Polski, dzięki samorządowcom udało się Wojewódzkiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska i Wodom Polskim we Wrocławiu, Opolu i Zielonej Górze uruchomić odpowiednie służby, tak byśmy mogli wziąć próbki tej skażonej wody do badania. Zaręczam, że te wszystkie badania będę udostępnione maksymalnie w ciągu tygodnia. (...) Mówi się o Oławie, mówi się o Wrocławiu, o Kędzierzynie-Koźlu, mówi się o Azotach. Nie chcę teraz mówić o winnych tego wszystkiego, ponieważ jeszcze nie wiemy kto jest winny, natomiast ilość śniętych(...) ryb w Odrze to nie jest normalna sytuacja, która zdarza się co roku

 - podkreślił Grzegorz Witkowski.

Konferencji prasowej przyglądał się - jak to opisał serwis gazeta.pl - "jeden z lokalnych mieszkańców". Wiesław Kotyza co i rusz przerywał przedstawicielom rządu i Wód Polskich, a także głośno komentował wypowiadane przez nich słowa. Pan Wiesław domagał się "konkretów" i oskarżał wiceministra o "opowiadanie komunałów". Po konferencji... sam udzielał wywiadów, mówiąc, że "konferencja jest żenująca, bo jest o dwa tygodnie za późno". 

Skąd takie zaangażowanie? To nie przypadek. Okazuje się, że Wiesław Kotyza nie jest "zwykłym mieszkańcem", a politycznie zaangażowanym działaczem. Uczestniczył m.in. w zbieraniu podpisów dla Rafała Trzaskowskiego w kampanii wyborczej w 2020 roku, o czym informował Komitet Obrony Demokracji. W mediach społecznościowych publikuje wiele wpisów, nazywając polityków Zjednoczonej Prawicy "idiotami" czy "kretynami",  a szefa NBP "prymitywnym gryglasem". Z jego profilu na Facebooku wywnioskować można, że żyje programami TVP Info czy Telewizji Republika, aktywnie krytykując władze, a teraz po prostu być może swoje fantazje postanowił zrealizować na żywo. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Wiesław Kotyza

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo