Paweł Fajdek z rekordem Diamentowej Ligi. Polski mistrz świata najlepszy na Stadionie Śląskim

Paweł Fajdek wygrał konkurs rzutu młotem podczas mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie. Mistrz świata poprawił rekord tego cyklu. Drugi był Wojciech Nowicki. Wśród kobiet najlepsza była Amerykanka Brooke Andersen, a Malwina Kopron zajęła trzecie miejsce.

fot. Marek Biczyk /PZLA

Paweł Fajdek w drugiej próbie uzyskał wynik 81,27 m, co jest nowym rekordem Diamentowej Ligi. Poprzednim rekordzistą również był Polak - Wojciech Nowicki (81,25 w czerwcu w Paryżu). Pięciokrotny mistrz świata jednocześnie odniósł ósme zwycięstwo w Memoriale Kamili Skolimowskiej, który w tym roku pierwszy raz zaliczany jest do prestiżowego cyklu Diamond League.

Rekordowy rzut Pawła Fajdka

Podobnie jak w niedawnych MŚ w Eugene drugie miejsce zajął Nowicki, który w czwartej próbie osiągnął 79,19 m. Trzeci wynikiem 78,83 m był Francuz Quentin Bigot, a na czwartej pozycji uplasował się Norweg Eivind Henriksen - 78,48 m.

Konkurs pań wygrała Andersen. Mistrzyni globu najlepszy wynik uzyskała w szóstej próbie - 75,76 m. Drugie miejsce zajęła jej rodaczk Janee Kassanavoid - 74,89. Trzecia na Stadionie Śląskim była Kopron, która w pierwszym rzucie posłała młot na odległość 70,37 m. Brązowa medalistka olimpijska z Tokio w dalszej części konkursu nie poprawiła tego rezultatu. Na czwartej pozycji została sklasyfikowana Rumunka Bianca Florentina Ghelber, która uzyskała 69,65 m

 

 


Źródło: pap, niezalezna.pl

#Diamentowa Liga #Paweł Fajdek #rzut młotem

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo