Sprawa CPK. Tusk: "Będę głosował przeciw". Problem w tym, że... nie jest nawet posłem!

Donald Tusk na spotkaniu z mieszkańcami Mikołowa tak zagalopował się w krytyce Centralnego Portu Komunikacyjnego, że zapowiedział "głosowanie przeciw". Sęk w tym, że nie ma gdzie głosować, bo nie pełni żadnej funkcji, która by go do tego zobowiązywała.

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Przewodniczący Platformy spotkał się we wtorek z mieszkańcami Mokrego – dzielnicy Mikołowa (Śląskie), przez którą ma przejść kolej szybkich prędkości, łącząca docelowo czeską Ostrawę z Katowicami, a dalej z CPK. Przeciwko planowanemu przebiegowi linii od wielu miesięcy protestują mieszkańcy, którzy mają być wywłaszczeni ze swoich domów. Tusk zapowiedział, że jeżeli ustawa wywłaszczeniowa zostanie uchwalona w Sejmie, KO zamierza doprowadzić do jej odrzucenia w Senacie.

Z Tuskiem rzecz jasna nie zgadza się pełnomocnik rządu ds. CPK. 

- Zawsze będą niezadowoleni, będą osoby wywłaszczane, chcemy, żeby dostały godziwe odszkodowanie powyżej wartości rynkowej ich nieruchomości, także w wyniku tego wywłaszczenia wartość ich majątku trochę wzrośnie. To jest godziwa propozycja, ona jest zawarta w ustawie, która obecnie jest procedowana w Sejmie, a opozycja zrobiła wszystko, żeby odsunąć w czasie te korzystne dla mieszkańców rozwiązania

- mówił Marcin Horała na konferencji prasowej. 

Wróćmy jednak do Tuska, który w Mikołowie nie szczędził obietnic. Jedna z nich była wyjątkowo ciekawa.

- Jak Pan się domyśla, ja będę głosował przeciwko tej ustawie - powiedział Tusk podczas spotkania z lokalnymi mieszkańcami. 

Pytanie tylko, gdzie będzie w tej sprawie głosował Donald Tusk? Aktualny stan rzeczy jest następujący: Tusk nie jest posłem, nie jest senatorem, nie jest europosłem, nie jest nawet radnym wojewódzkim, miejskim czy nawet gminnym. Mimo to zamierza "głosować przeciw". Internauci już zastanawiają się, w jaki sposób...

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Donald Tusk #cpk

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo