Z OSTATNIEJ CHWILI

Hubert Hurkacz przegrał z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą 6:3, 3:6, 3:6 w finale tenisowego turnieju ATP w Montrealu • • •

Jakie zabiegi kosmetyczne są zabronione latem?

Lato - ukochana pora roku przez większość ludzi. Ciepło, słońce i brak tony ubrań na sobie. Luźne ubrania, które możemy założyć, pozwalają naszej skórze w końcu oddychać. Wiele osób w ciepłe dni decyduje się również na zabiegi kosmetyczne. Których nie powinniśmy wykonywać, a których należy unikać i przenieść je na jesienne lub zimowe dni? Podpowiadamy. 

Zdjęcie dodane przez Ketut Subiyanto/pexels

Krioterapia

Krioterapia jest zabiegiem, który ma na celu usunięcie blizn, brodawek, a nawet trądziku. Podczas zabiegu wykorzystywany jest ciekły azot, czyli suchy lód. Osoba wykonująca zabieg zamraża wierzchnią warstwę skóry. 

Po skończonym zabiegu skóra jest mocno zaczerwiona, a wystawianie jej na działanie promieni słonecznych może być bardzo niebezpieczne. Skóra w kontakcie ze słońcem może zostać bardziej podrażniona, co może spowodować swędzenie pieczenie, a nawet poparzenie. 

Skleroterapia

Zabieg ten ma na celu pozbycie się pajączków lub żylaków na nogach. Skleroterapia polega na wprowadzaniu do żył specjalnego roztworu, który powoduje zamknięcie naczynia. Po wprowadzeniu tego środka żyły stają się grudkowate i jeszcze bardziej widoczne. 

W czasie leczenia zaleca się pacjentom noszenie przez co najmniej tydzień specjalnych pończoch uciskowych. Takie pończochy są bardzo niewygodne i powodują odparzenia, zwłaszcza w bardzo gorące dni. 

Zabieg złuszczający

Zabieg złuszczający lub peeling chemiczny, dermabrazja, mikrodermabrazja.
Zabiegi te mają na celu usunąć stary, zrogowaciały naskórek. Po takim złuszczeniu skóra jest delikatna i bardziej podatna na uszkodzenia. Potrzebuje około miesiąca, aby się zregenerować i zagoić. Wykonując taki zabieg latem i wystawiając twarz na promienie słoneczne narażamy się na poparzenia. 
Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli ten zabieg wykonujemy jesienią lub zimą należy używać wysokiego filtra – 50+ SPF.

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny najlepiej wykonywać jesienią lub zimą. Zabieg koloryzacji polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnego pigmentu, który nadaje piękny kolor i kształt wybranego miejsca. 
Latem pigment może wejść w reakcję z promieniami słonecznymi i zmienić swój kolor czy jakość makijażu. 

Laseroterapia

Wszelkiego rodzaju zabiegi z użyciem laserów np. do usuwania pajączków czy depilacja laserowa i inne są zabronione latem. Takie zabiegi najlepiej wykonuje się zimą. 

Zabiegi z użyciem laserów mają za zadanie „wyłapać” hemoglobinę lub melaninę. Jeżeli chcemy, aby zabieg dał nam efekt, wówczas należy przez cztery tygodnie przed, jak i po jego wykonaniu unikać słońca. Słońce może spowodować, że na skórze pojawią się rozległe i trudne do usunięcia przebarwienia lub może dojść do poparzenia skóry. 

Jakich kosmetyków nie używamy latem?

Istnieje również lista kosmetyków, których nie powinniśmy używać latem. Na okres letni lepiej odłożyć je głęboko do szafki w łazience. 

Osoby używające kosmetyki z retinoidami muszą zachować szczególną ostrożność. Retinoidy są używane w walce z trądzikiem, pomagają pozbyć się blizn, a także drobnych zmarszczek. Często są używane również w leczeniu łuszczycy.  Te kosmetyki podczas używania w kontakcie z silnym słońcem podrażniają skórę wywołują uczulenie oraz sprawiają, że problem się zaostrza. 

Latem powinniśmy zrezygnować z pełnego makijażu, a już na pewno z ciężkiego fluidu na twarzy oraz olejków. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#depilacja laserowa #Peeling chemiczny #kosmetyki na twarz

Mariola Łukawska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo