Z OSTATNIEJ CHWILI

Hubert Hurkacz przegrał z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą 6:3, 3:6, 3:6 w finale tenisowego turnieju ATP w Montrealu • • •

Afgańczyk zgwałcił dziecko. Proces w Niemczech trwał jeden dzień, oprawca NIE trafi do więzienia

Rok więzienia w zawieszeniu - to wyrok niemieckiego sądu wobec Afgańczyka, który zgwałcił 11-letnią dziewczynkę. Proces w tej sprawie trwał jeden dzień, a prokurator nie złożył apelacji od wyroku.

PEXELS/RODNAE Productions

Do zbrodni doszło w Meklemburgi-Pomorze Przednie. 16-latek, który twierdzi, że jest uchodźcą (wiek oszacowali eksperci, gdyż nie miał żadnych dokumentów), miał zwabić dziewczynkę do ogrodu. Kiedy 11-letnia dziewczynka przybyła na miejsce, zaatakował ją i zgwałcił.

Proces sądowy trwał jeden dzień i był zamknięty dla publiczności. 16-latek został uznany za winnego. Kara? Rok więzienia w zawieszeniu, a prokurator nawet nie złożył apelacji.

Skandal na światło dzienne wyciągnęła gazeta Bild, która o komentarz poprosiła m.in. polityków. Philipp Amthor z CDU, stwierdził, iż "rozumie, że większość obywateli uważa ten wyrok za zbyt łagodny" i "trudno go pogodzić ze społecznym poczuciem sprawiedliwości".

"Państwo prawa nie ma w ten sposób żadnego działania ochronnego. Mówię to nie jako związkowiec, ale także jako ojciec i dziadek"

- twardo ocenił z kolei przewodniczący związku zawodowego policjantów Rainer Wendt.

Niemieckie sądy, a sprawiedliwość

Opisany przez gazetę Bild przypadek, to nie wyjątek. Podobny wyrok zapadł w ubiegłym roku.

W 2008 r. 23-letni Afgańczyk wraz z dwoma wspólnikami zgwałcił 11-letnią dziewczynkę. Miesiąc przed rozpoczęciem procesu w tej sprawie - w lutym 2020 - ponownie zgwałcił, tym razem śpiącą 13-latkę. Niemiecki sąd wymierzył mu karę pozbawienia wolności w zawieszeniu.

 

 


Źródło: polsatnews.pl, niezalezna.pl

#Afgańczycy #Niemcy #gwałt na 11-latce

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo