Rosjanie rozmieścili wyrzutnie rakietowe w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Stamtąd ostrzelali Nikopol

"Rosjanie umieścili na terenie okupowanej Zaporoskiej Elektrowni Atomowej ciężki sprzęt, w tym wyrzutnie rakietowe" – oświadczył wczoraj późnym wieczorem szef ukraińskiego Enerhoatomu Petro Kotin, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina. W sobotę doszło do kolejnego ataku na miasto.

Zaporoska Elektrownia Jądrowa
Ralf1969, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Sytuacja na terenie okupowanej elektrowni jest bardzo napięta i każdego dnia staje się trudniejsza. Rosjanie umieszczają tam sprzęt wojskowy, w tym wyrzutnie rakietowe, z których już były ostrzelane tereny po drugiej stronie Dniepru, Nikopol

 – powiedział Petro Kotin na antenie telewizji w piątek wieczorem.

Szef Enerhoatomu, spółki, która zarządza ukraińskimi elektrowniami atomowymi, powiedział, że na terenie obiektu przebywa do 500 rosyjskich żołnierzy, a także ciężki sprzęt i amunicja.

Zaporoska Elektrownia Atomowa i przylegające do niej miasto Enerhodar, są pod rosyjską okupacją od początku marca.

W ostatnich dniach władze Ukrainy kilkukrotnie informowały o ostrzale Nikopola w obwodzie dniepropietrowskim. Również w sobotę rano doszło do ostrzału, w którym ucierpiały dzielnice mieszkalne i cywile. Władze podały, że prawdopodobnie dwie osoby znajdują się pod gruzami. Jedna osoba została ranna.

Do nowego ostrzału Nikopolu doszło w sobotę rano, zginęły dwie osoby.  Rosjanie wystrzelili na dzielnice mieszkalne 53 pociski z wyrzutni "Grad".

Ratownicy wydobyli właśnie spod gruzów budynku ciała dwóch osób, które zginęły w wyniku wrogiego ostrzału. Jedna ranna kobieta jest w szpitalu. Jej stan oceniany jest jako średnio ciężki

 – napisał w Telegramie Wałentyn Rezniczenko.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Zaporoska Elektrownia Jądrowa #elektrownia w Zaporożu #Zaporoże #Ukraina #Rosja #Nikopol

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo