Roszady w strukturach PiS. Rusecka dla "GPC": Rutyna bywa zgubna. Potrzebni są ludzie z zewnątrz

- Rutyna w działaniu bywa zgubna. Potrzebni są ludzie z zewnątrz, politycy, którzy pracują w innych województwach, mają inną perspektywę – mówi „Codziennej” Urszula Rusecka, z którą rozmawiano na temat zmian w strukturach Prawa i Sprawiedliwości. 

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Hubert Kowalski: Pani Rzecznik, komitet polityczny PiS zatwierdził nową strukturę partii. Powołanych zostało 94 pełnomocników okręgowych oraz 16 opiekunów województw. Co partia chce osiągnąć poprzez te zmiany?

Urszula Rusecka: Wchodzimy w wymagający czas. Wyzwaniem będą przyszłoroczne wybory parlamentarne. Musimy wprowadzić pełną mobilizację w strukturach partyjnych. Potrzebne są osoby, które mają świeże spojrzenie. Pełnomocnicy zostali powołani na początek na trzy miesiące. Ich praca będzie podlegała ocenie. Władze partii chcą wiedzieć, jak dokładnie wygląda sytuacja w terenie. Za nami bardzo trudny okres pandemii, kiedy praca w terenie była bardzo ograniczona. Wszyscy musimy się zmobilizować, usprawnić działania.

W jakim celu powołano opiekunów województw? Są to znani politycy, ale mają zajmować się okręgami, z których nie pochodzą.

Rutyna w działaniu bywa zgubna. Potrzebni są ludzie z zewnątrz, politycy, którzy pracują w innych województwach, mają inną perspektywę. Mogą służyć radą, podpowiadać. Współdziałanie pełnomocników okręgowych i opiekunów wojewódzkich na pewno przyniesie wartość dodaną. 

PiS chce przesunąć termin wyborów samorządowych. Miałoby do tego dojść w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Czy toczą się rozmowy w tej sprawie?

W tej sprawie chcemy wszystko ustalić z prezydentem. Uważamy, że wybory samorządowe powinny odbyć się wiosną 2024 r. To postulat między innymi wielu samorządowców. Pomiędzy wyborami parlamentarnymi a samorządowymi powinien być większy odstęp czasowy. To duże kampanie wyborcze, poważne wyzwania. W tej sprawie rozpoczynają się rozmowy z Kancelarią Prezydenta. Należy rozważyć wszystkie argumenty i wypracować wspólne stanowisko.

Cały wywiad z Urszulą Rusecką, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, już dziś w "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Hubert Kowalski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo