Dramat w nocnym klubie. Zmarło 20 młodych osób

Co najmniej 20 osób zmarło w nocy z soboty na niedzielę w nieformalnym nocnym klubie w mieście East London w Republice Południowej Afryki. Policja prowadzi śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn śmierci.

East London
fot. South African Tourism from South Africa - East London, Eastern Cape, South Africa, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=67606422

Według lokalnej prasy młodzi ludzie, w wieku od 18 do 20 lat, brali udział w imprezie, zorganizowanej z okazji zakończenia roku szkolnego. W niedzielę nad ranem w klubie odkrytych zostało 20 ciał, które leżały na stołach i krzesłach bez żadnych widocznych śladów obrażeń.

"W tym momencie nie możemy potwierdzić żadnej przyczyny śmierci -powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia RPA Siyanda Manana - Zamierzamy jak najszybciej przeprowadzić sekcję zwłok, aby ustalić prawdopodobną przyczynę. Zmarli zostali zabrani do państwowych kostnic".

Szef służby bezpieczeństwa rządu prowincji Weziwe Tikana-Gxothiwe powiedział lokalnej telewizji, że jeszcze dwie osoby przebywają w szpitalu w stanie krytycznym. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo