Niemiecki szef Springera chce "odbudować" Rosję i stworzyć sojusz USA, Europy i Moskwy!

Mathias Döpfner, szef koncernu Axel Springer, zaproponował stworzenie w przyszłości "sojuszu, który oznacza stabilność, bezpieczeństwo, dobrobyt, a przede wszystkim wolność". Nazywa go "AMEURUS" i opisuje jako "strategiczny sojusz Ameryki, Europy i Rosji we wspólnocie wartości i handlu, który umożliwiłby jak najszybszą odbudowę gospodarczą Rosji, a tym samym oparcie się wyzwaniom i zagrożeniom ze strony Chin i radykalnych państw islamskich".

khv27.ru, CC BY 4.0 , via Wikimedia Commons

Rosjanie niszczą Ukrainę, mordują kobiety, mężczyzn i dzieci, łamią wszystkie możliwe przepisy prawa międzynarodowe i dokonują zbrodni wojennych. A do tego grożą Europie eskalacją konfliktu i wzywają do wymazania Ukrainy z map świata.

Co na to Mathias Döpfner, szef koncernu Axel Springer? W należącym do tej firmy portalu "Politico" zaproponował - uwaga! - stworzenie w przyszłości (po obaleniu Putina i po przegranej przez Rosję wojnie z Ukrainą) "sojuszu, który oznacza stabilność, bezpieczeństwo, dobrobyt, a przede wszystkim wolność". Nazywa go "AMEURUS" i opisuje jako "strategiczny sojusz Ameryki, Europy i Rosji we wspólnocie wartości i handlu, który umożliwiłby jak najszybszą odbudowę gospodarczą Rosji, a tym samym oparcie się wyzwaniom i zagrożeniom ze strony Chin i radykalnych państw islamskich". 

"[...] Zachód nie może wykorzystywać słabości przegranego, czyli Rosji po Putinie. Zamiast tego powinien patrzeć w przyszłość na nową, inaczej rządzoną Rosję" - tłumaczy Döpfner w swoim tekście i wyjaśnia:

Trwale upokorzona Rosja pozostaje agresywna i stałaby się jeszcze bardziej. Rosja trwale uzależniona od Chin stałaby się potężnym przeciwnikiem, co byłoby dla nas niekorzystne z ekonomicznego i politycznego punktu widzenia. Naród rosyjski to nie jest dzisiejszy reżim rosyjski. Rosja to naród kultury. Kraj posiadający zasoby surowcowe, które wolelibyśmy mieć po naszej stronie niż przeciwko nam. 

Szef Springera wzywa co prawda do zbrojenia Ukrainy - i zaznacza, że musi ona wygrać wojnę - ale parokrotnie powtarza w swoim artykule narrację wykorzystywaną przez "pożytecznych idiotów" Kremla albo jego agentów wpływu: zły Putin, dobrzy Rosjanie.

"Sprzeciw Zachodu nigdy nie może być skierowany przeciwko ludności, a jedynie przeciwko reżimowi" - podkreśla niemiecki biznesmen i dziennikarz.

 

 


Źródło: Politico, niezalezna.pl

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo