Wicepremier Jacek Sasin: „Dużo trudniej byłoby prowadzić Polsce politykę bezpieczeństwa, gdyby nie spółki skarbu państwa”

- Dużo trudniej byłoby prowadzić Polsce politykę bezpieczeństwa, gdyby nie spółki skarbu państwa - powiedział podczas Kongresu 590 wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin w rozmowie z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomaszem Sakiewiczem.

W Warszawie rozpoczął się dwudniowy Kongres 590. Tematem wiodącym 7. edycji Kongresu 590 pod hasłem „Łączymy wszystkich” będzie współpraca międzynarodowa krajów Trójmorza.

Narracja opozycji 

Tomasz Sakiewicz podczas panelu "Rola spółek skarbu państw w budowaniu siły gospodarczej Polski" rozmawiał z wicepremierem Jackiem Sasinem. - Bardzo dużo mówiono o tym, jaka była rola spółek skarbu państwa w czasie Covidu. Dużo mniej mówi się o ich roli w czasie wojny na Ukrainie i walki z tymi patologiami gospodarczymi, które się z nią wiążą - zauważył redaktor naczelny "GP" i "GPC". - Dzisiaj już nawet najwięksi fanatycy na opozycji nie podważają tego, że powinny istnieć państwowe spółki, które mają potencjał, bo zdaje się, że wiele problemów które mamy bez nich byłoby nierozwiązywalnych - dodał. 

- Cieszyłbym się, gdyby tak było, że dzisiaj nikt nie myśli o prywatyzacji spółek skarbu państwa, albo też dostrzega ich pozytywną rolę. Pamiętam, jak jeszcze nie tak dawno temu Jan Vincent Rostowski - wicepremier, minister finansów w rządzie Donalda Tuska - zapowiadał, że jak Platforma wygra wybory i sformułuje rząd, to jednym z ich zadań będzie sprywatyzowanie tych spółek

- zauważył wicepremier Jacek Sasin.

Polityk zwrócił uwagę, że w ich narracji spółki te są "źródłem głównego zła, zgnilizny i wszystkiego tego, co chcą przedstawiać, jako główne rzekome patologie rządów Zjednoczonej Prawicy". -  A nie dostrzegają tych pozytywnych aspektów - stwierdził.

- Rzeczywiście dużo trudniej byłoby prowadzić Polsce politykę bezpieczeństwa, gdyby nie spółki skarbu państwa

- dodał.

 

Kongres 590 

W Kongresie 590 biorą udział m.in. wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk oraz minister rozwoju Waldemar Buda, minister klimatu Anna Moskwa i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda.

 

 Źródło: Niezalezna.pl

#Polska

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo