Nie żyje Władysław Radwański, dziadek sióstr Radwańskich

  

Wczoraj wieczorem zmarł Władysław Radwański, dziadek najlepszych polskich tenisistek Urszuli i Agnieszki. O Jego śmierci poinformował portal niezalezna.pl, Piotr Radwański.

Władysław Radwański włożył wiele, aby wnuczki grały zawodowo grały w tenisa. - Dziewczynki dorastały i trzeba było jeździć na turnieje, a to wiązało się z dużymi kosztami, więc stałem się ich pierwszym sponsorem - mówił w 2011 roku o początkach kariery Agnieszki i Urszuli.

Całe życie Władysław Radwański był związany ze sportem. 14 lat grał hokej w klubie Cracovia, 24 lata był trenerem, a przez siedem prowadził hokejową reprezentację juniorów.


(fot. Jacek Bednarczyk/PAP)

Zdjęcie zostało zrobione w Krakowie w grudniu 2011 roku podczas Benefisu tenisowego rodziny Radwańskich.  
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Koniec ferii, wzmożone kontrole na drogach

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

W związku z powrotami z ferii zimowych w sobotę i niedzielę stołeczni policjanci z ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone działania na trasach przebiegających przez Warszawę i powiaty ościenne - powiedział w dziś rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

Jak przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji, działania policjantów z ruchu drogowego zarówno z Warszawy jak i ościennych powiatów będą ukierunkowane między innymi na prędkość.

"Będą do tego wykorzystywane wideorejestratory, jak i laserowe mierniki prędkości, ale także funkcjonariusze będą prowadzić kontrole stanu trzeźwości"

- podkreślił nadkomisarz.

Wskazał, że najwięcej patroli będzie na trasach "wlotowych" do Warszawy, gdzie policjanci spodziewają się największego natężenia ruchu. Policjant dodał, że we wzmożonych działaniach wezmą udział również policjanci ze specjalnej grupy SPEED.

"Zachęcamy do tego, by trasę powrotu zaplanować dużo wcześniej, uwzględnić w niej przerwy, bo pamiętajmy o tym, że powrót powinien być skuteczny, zatem nie możemy sobie pozwolić na żadne zagrożenie na trasie"

- zaznaczył Marczak.

Zaapelował również do kierowców o rozsądek. "Nie ryzykujmy zmęczeniem, nie patrzmy na to, że do końca trasy pozostało zaledwie 100 kilometrów. Przerwa jest nie tylko naszym prawem, ale też obowiązkiem, jeżeli poważnie traktujemy bezpieczeństwo swoje i naszych najbliższych" - dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts