Kukiz komentuje odejście Kaczyńskiego z rządu. Padło zapewnienie: „Dla mojej współpracy z PiS nie ma to żadnego znaczenia"

- Dla mojej współpracy z PiS nie ma to żadnego znaczenia - takimi słowami lider partii Kukiz'15 Paweł Kukiz skomentował odejście z rządu wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Co więcej, zdaniem Kukiza, Kaczyński zajmie się teraz wyborami i swoją partią - bo będzie miał na to więcej czasu.

Paweł Kukiz
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Kukiz był pytany w RMF FM o informację, którą przekazał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Już w tej chwili nie jestem w rządzie"

- poinformował.

"Wniosek o odwołanie już złożyłem do premiera i został on przyjęty. O ile mi wiadomo, to prezydent też go podpisał"

- podkreślił i dodał, że jego następcą w randze wicepremiera będzie szef MON Mariusz Błaszczak.

Polityk przypomniał, że prezes Kaczyński już to zapowiadał, a teraz to potwierdził. Podkreślił też, że dla jego relacji z Prawem i Sprawiedliwością decyzja prezesa Kaczyńskiego "nie ma to żadnego znaczenia".

 Po pierwsze nie wiadomo czy ja w ogóle wystartuję, ja się bardzo mocno zastanawiam czy chce dalej iść tą drogą wyboistą, trudną i brudną, czy po prostu całkowicie zrezygnować z polityki. Jeżeli gdyby myśleć o tym starcie, to tylko i to z PiS-em to warunek jest jeden, PiS musi wywiązać się ze swoich zobowiązań, które zaciągnął wobec Kukiz’15 w czerwcu ubiegłego roku. Zostały nam jeszcze dwa postulaty do zrealizowania. Przede wszystkim już ponad tę ustawę o broni, tę ustawę o broni troszkę wpadła później, natomiast dwa takie podstawowe tematy to są sędziowie pokoju do rozstrzygania tych najprostszych rozwiązań, najprostszych spraw, wybierani bezpośrednio przez obywateli i druga sprawa to obniżenie progu frekwencyjnego przy referendach lokalnych, gdzie można odwołać wójta, burmistrza, prezydenta 

– powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z Robertem Mazurkiem w „Porannej Rozmowie” RMF FM.

"Będzie miał więcej czasu na zajęcie się swoją partią"

Na pytanie, co decyzja prezesa PiS oznacza dla polskiej polityki, Kukiz odparł:

"Oznacza, że zajmie się przede wszystkim wyborami i swoją partią. Na to będzie miał w tej chwili znacznie więcej czasu".

Lider Kukiz'15 zapytano również o to, czy planowany awans szefa MON na stanowisko wicepremiera jest czymś znaczącym na scenie politycznej. Jest to zastąpienie prezesa PiS, aby mógł zająć się dyscyplinowaniem partii - odparł Kukiz.

"Jeżeli mamy stan wojny za wschodnią granicą, nie wiadomo, czy on się nie rozszerzy na jakieś inne ośrodki, jest rzeczą naturalną, żeby minister obrony narodowej zajmował tego typu funkcje"

- dodał.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Paweł Kukiz #Jarosław Kaczyński

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo