Z OSTATNIEJ CHWILI

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: Ukraina przeszła długą drogą od rewolucji godności i wybrała jasno - chce być demokracją • • • Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: przed wami długa droga, ale Europa będzie po waszej stronie tak długo, jak będzie to potrzebne; widzę europejską przyszłość Ukrainy • • •

Ambasador Ukrainy w RFN o wizycie Scholza w Kijowie: Ukraińcy oczekują przełomu, a nie symbolu

Ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk stwierdził, że Ukraińcy mają nadzieję, iż wizyta kanclerza Olafa Scholza "będzie miała nie tylko znaczenie symboliczne, ale i przełomowe". W internetowym wydaniu gazety "Rheinische Post" podkreślił - pomoc wojskowa Niemiec musi zostać podniesiona "na nowy jakościowo poziom".

Olaf Scholz
@MinColonna

Jest "bardzo ważne, aby szef niemieckiego rządu zobaczył na własne oczy zniszczenia spowodowane rosyjską agresją, porozmawiał z ofiarami wojny" - powiedział Melnyk.

Scholz musi dostrzec "pilną potrzebę udzielenia Ukrainie znacznie silniejszego i szerszego wsparcia w postaci broni ciężkiej". Kijów oczekuje przede wszystkim, że Scholz da wreszcie zielone światło dla potrzebnych 88 czołgów Leopard 1 i 100 bojowych wozów piechoty Marder, które (firma) Rheinmetall może dostarczyć natychmiast, powiedział Melnyk.

"Wzywamy również Olafa Scholza do uwolnienia ciężkiej broni z zasobów Bundeswehry, które nie zmniejszy zdolności obronnych Republiki Federalnej"

– powiedział Melnyk.

"Nic nie stoi na przeszkodzie, by Niemcy udostępniły armii ukraińskiej znaczną część własnych 800 transporterów opancerzonych Fuchs, 325 czołgów Leopard 2 czy 380 Marderów w celu zmiażdżenia wojsk rosyjskich" - dodał.

Przypomnijmy, że prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Olaf Scholz, premier Włoch Mario Draghi i prezydent Rumunii Klaus Iohannis rozpoczęli w czwartek wizytę w Kijowie, do którego dotarli pociągiem.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #Olaf Schol #Ambasador Ukrainy w Niemczech

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo