Grodzki pod politycznym parasolem ochronnym. Internauci: wstyd wobec zwykłych ludzi

Już 424 dni marszałek senatu Tomasz Grodzki chowa się za immunitetem. Senat odrzucił wniosek o jego uchylenie. Udowodniona podczas wczorajszego głosowania protekcja polityków opozycji wobec marszałka odbiła się niemałym echem w Internecie. "Wstyd wobec zwykłych ludzi" - piszą Internauci.

Warszawa 07.04.2022 Sad Rejonowy. Rozprawa Marszalka Senatu Tomasza Grodzkiego przeciw redaktorowi naczelnemu Gazety Polskiej Tomaszowi Sakiewiczowi o znieslawienie. N/z adwokat Jacek Dubois,marszalek Senatu Tomasz Grodzki.
Fot Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Według prokuratury Tomasz Grodzki pełniąc funkcję dyrektora szczecińskiego szpitala przyjmował korzyści majątkowe. Jednak czynności prawne wobec marszałka senatu blokuje immunitet, za którym skrupulatnie się chowa. Niestety, wszystko wskazuje na to, że parasol ochronny Grodzkiego będzie jeszcze przez jakiś czas rozłożony. Przynajmniej tego chce opozycja, która w senacie ma większość.

Wczorajsze głosowanie, w którym wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu został odrzucony, wywołało poruszenie wśród internautów. Pomimo tego, że decyzja była do przewidzenia, wiele osób miało nadzieję, że zwycięży moralność.

 

Nie zabrakło również odniesień do wczorajszej argumentacji "niewinności" marszałka. 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter

#Tomasz Grodzki #immunitet grodzkiego

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo