Putin sięga do kieszeni i... po rezerwistów. Planuje wysłać na wojnę kolejne 2,5 tysiąca żołnierzy

Rosyjskie wojsko wciąż ma bardzo duże problemy kadrowe. W wojnie na Ukrainie zginęło wielu wojskowych, a teraz próbuje się "uzupełnić braki". Ukraińskie media ujawniają, że Putin musi sięgać po rezerwistów.

Zdjęcie ilustacyjne
pixabay.com

- Rosja planuje wysłać do 2500 rezerwistów na wojnę na Ukrainę - informuje Ukraińka Prawda. Rezerwiści zostali wezwani, aby przejść szkolenie na poligonach w pobliżu obwodów Woroneża, Biełgorodu i Rostowa. Kiedy tylko zostaną przeszkoleni, zostaną rzuceni na ukraińską ziemię, by walczyć w imię chorych ambicji dyktatora Władimira Putina. 

Ale to nie koniec - według doniesień "Ukraińskiej Prawdy", dowództwo sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej stara się uzupełnić wydatki swoich wojsk na pensje rezerwistów, których planuje się wysyłać na wojnę. 

 

Według informacji Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy na wojnie zginęło już ponad 26 tys. rosyjskich żołnierzy. Rosja nie aktualizuje oficjalnego bilansu poległych od 25 marca, gdy przyznała się do straty ponad 1,3 tys. żołnierzy.

Jak wrócą? Ukraińcy mają na to sposób

Jaki los czeka rosyjskich żołnierzy? Scenariusz, jaki napisze dla nich życie, może być tragiczny. W najgorszym wypadku, ich matki będą drążyć, gdzie są synowie. Jest też inna opcja...

- Władze Ukrainy są gotowe odesłać ciała poległych rosyjskich żołnierzy do Rosji zgodnie z normami międzynarodowego prawa humanitarnego

– podała stacja BBC, cytując szefa wydziału współpracy cywilno-wojskowej Ukrainy Wołodymyra Lamzina.

 

 

 Źródło: Ukraińska Prawda, niezalezna.pl

#wojna #Ukraina #Rosja

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo