Żaryn demaskuje rosyjską propagandę. Nie oszczędził też Reutera: "Publikujecie dezinformacyjne g*wno"

'Szef rosyjskiego wywiadu szerzy insynuacje przeciwko Polsce i Stanom Zjednoczonym, przekonując kłamliwie, że oba kraje przygotowują "polską aneksję zachodniej Ukrainy"' - napisał na Twitterze rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn, odnosząc się do propagandowych tez Siergieja Naryszkina, szefa rosyjskiego wywiadu.

pixabay.com

Siergiej Naryszkin, szef rosyjskiej agencji wywiadu, przedstawiał dzisiaj wizje domniemanych planów, jakie jego zdaniem ma mieć Waszyngton i Warszawa. 

"Pracują nad ustanowieniem ścisłej wojskowej i politycznej kontroli Polski nad >>historycznymi ziemiami<< na Ukrainie" - twierdził Naryszkin, cytowany m.in. przez TASS. Twierdził, że Polska miałaby wkroczyć zbrojnie na zachodnią Ukrainę "pod hasłem obrony przed rosyjską agresją".

Naryszkin wchodzi "w buty" nieżyjącego już Władimira Żyrinowskiego i jego kontynuatorów, którzy rzucali propagandowe hasła o podziale Ukrainy między Polskę a Rosję. Na opowieści szefa rosyjskiego wywiadu zagranicznego zareagował na Twitterze rzecznik polskiego ministra-koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn.

- Siergiej Naryszkin kontynuuje rosyjską "operację informacyjną" przeciwko Polsce i USA. Szef rosyjskiego wywiadu szerzy insynuacje przeciwko Polsce i Stanom Zjednoczonym, przekonując kłamliwie, że oba kraje przygotowują "polską aneksję zachodniej Ukrainy" - napisał.

Zaznaczył, że kłamliwa narracja o "planach ataku Polski na zachodnią Ukrainę" powtarza na jest od lat, a od momentu inwazji Rosji została istotnie zintensyfikowana.

- Celem działań rosyjskiej propagandy jest wzbudzenie nieufności między Ukrainą a Polską, rozbijanie współpracy polsko-ukraińskiej, ukazywanie Zachodu jako podmiotu agresywnego wobec Rosji, zaś Polski jako "podżegacza wojennego", który eskaluje napięcia, a nawet zagraża pokojowi w Europie

- napisał na Twitterze Stanisław Żaryn.

W tym kontekście skrytykował także agencję Reuters, która opublikowała depeszę z wypowiedzią rosyjskiego szefa wywiadu.

- Reuters, udostępniacie rosyjskie dezinformacyjne g*wno bez żadnego komentarza. Kłamstwa na temat rzekomych polskich planów ataku na zachodnią Ukrainą są powtarzane od wielu lat. Proszę, odróbcie pracę domową i zaktualizujcie swój tekst

- stwierdził Żaryn.

Przyniosło to skutek. Niedługo później, Guy Faulconbridge z Reutera poinformował na Twitterze, że tekst został zaktualizowany. Znalazł się w nim komentarz Żaryna do słów Naryszkina zamieszczony na Twitterze.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Rosja #propaganda #Stanisław Żaryn

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo