Wielka panika w Platformie. Donald Tusk zwołuje działaczy na naradę

  

Platforma Obywatelska jest w stanie rozkładu. Nie dość, że dojdzie do referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz to Donald Tusk musi uporać się w wewnętrzną konkurencją w PO. Na jutro premier wezwał partyjnych działaczy na naradę - dowiedział się portal niezalezna.pl.

Jutro o godz. 16.30 w rządowej rezydencji Parkowa przy ulicy Belwederskiej w Warszawie, Donald Tusk spotka się z działaczami z terenu. Tuskowi musi zależeć na spotkaniu, gdyż każdy zaproszony polityk dostał imienne zaproszenie od premiera. - Nic nie wiem. Proszę kontaktować się z Pawłem Grasiem – uciął rzecznik PO, Paweł Olszewski.

Jak twierdzi źródło niezalezna.pl narada będzie poświęcona sytuacji wewnętrznej partii przed wyborami przewodniczącego. Konkurent Tuska, Jarosław Gowin nie próżnuje i odwiedził Szczecin. Jak sam mówił, wizyta jest związana z trwającymi wyborami na przewodniczącego Platformy. Spotkanie premiera z działaczami będzie również poświęcone sytuacji przed referendum o odwołanie prezydent Warszawy.

- To spotkanie przewodniczących kół powiatów i regionów, ponieważ ja nie jestem w żadnej z tych grup nie będę uczestniczył – mówi niezalezna.pl Jarosław Szostakowski, przewodniczący Klubu Radnych Platforma Obywatelska.
 
Dzisiaj w ratuszu złożono ponad 232 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. W sprawie referendum Platforma szuka metod walki z rosnącym niezadowoleniem z rządów prezydent Warszawy. Także jutro działacze PO spotykają się w hotelu Novotel w Warszawie z Andrzejem Wyrobcem, sekretarzem generalnym PO. Jeden z paneli ma dotyczyć sposobów walki z referendum w internecie.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Znalezioną w rowie martwą sarnę zabrał rowerem do domu. Grozi mu do roku więzienia

/ / Arkadiusz Ławrywianiec/Gazeta Polska

  

Opolscy kryminalni zatrzymali 55-latka, który w przydrożnym rowie znalazł martwą sarnę, wziął ją na rower i zabrał do domu. Jak tłumaczy policja, nie tylko kłusowanie, ale również nielegalne posiadanie zwierzyny łownej jest przestępstwem.

Wczoraj po południu do dyżurnego opolskiej jednostki zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że drogą wojewódzką nr 824 idzie mężczyzna z rowerem, który ma przywiązaną do jednośladu martwą sarnę. Zgłaszający nadmienił, że mężczyzna idzie w kierunku Kazimierza Dolnego i obecnie znajduje się pomiędzy miejscowościami Jaworce – Mieczysławka.

Podjęte przez funkcjonariuszy czynności szybko doprowadziły do ustalenia mężczyzny. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec gm. Karczmiska. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez 55-latka, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli martwą sarnę. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Przybyły na miejsce lekarz weterynarii nie stwierdził na ciele sarny żadnych śladów świadczących, iż została ona pozyskana poprzez kłusowanie.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tłumaczył, że znalazł ją już martwą w przydrożnym rowie i zabrał do domu. 55-latek wkrótce stanie przed sądem, gdzie odpowie za nielegalne posiadanie zwierzyny łownej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do roku.

Policjanci przypominają, że usuwaniem martwej zwierzyny zajmują się wyspecjalizowane służby. Dlatego też, jeżeli znajdziemy martwe zwierzę na drodze, to należy zawiadomić o tym straż miejską albo Policję. Zabieranie martwego zwierzęcia, chociażby z powodów sanitarnych jest bardzo niebezpieczne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl