Wielka panika w Platformie. Donald Tusk zwołuje działaczy na naradę

Platforma Obywatelska jest w stanie rozkładu. Nie dość, że dojdzie do referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz to Donald Tusk musi uporać się w wewnętrzną konkurencją w PO. Na jutro premier wezwał partyjnych działaczy na na

Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
Platforma Obywatelska jest w stanie rozkładu. Nie dość, że dojdzie do referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz to Donald Tusk musi uporać się w wewnętrzną konkurencją w PO. Na jutro premier wezwał partyjnych działaczy na naradę - dowiedział się portal niezalezna.pl.

Jutro o godz. 16.30 w rządowej rezydencji Parkowa przy ulicy Belwederskiej w Warszawie, Donald Tusk spotka się z działaczami z terenu. Tuskowi musi zależeć na spotkaniu, gdyż każdy zaproszony polityk dostał imienne zaproszenie od premiera. - Nic nie wiem. Proszę kontaktować się z Pawłem Grasiem – uciął rzecznik PO, Paweł Olszewski.

Jak twierdzi źródło niezalezna.pl narada będzie poświęcona sytuacji wewnętrznej partii przed wyborami przewodniczącego. Konkurent Tuska, Jarosław Gowin nie próżnuje i odwiedził Szczecin. Jak sam mówił, wizyta jest związana z trwającymi wyborami na przewodniczącego Platformy. Spotkanie premiera z działaczami będzie również poświęcone sytuacji przed referendum o odwołanie prezydent Warszawy.

- To spotkanie przewodniczących kół powiatów i regionów, ponieważ ja nie jestem w żadnej z tych grup nie będę uczestniczył – mówi niezalezna.pl Jarosław Szostakowski, przewodniczący Klubu Radnych Platforma Obywatelska.
 
Dzisiaj w ratuszu złożono ponad 232 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. W sprawie referendum Platforma szuka metod walki z rosnącym niezadowoleniem z rządów prezydent Warszawy. Także jutro działacze PO spotykają się w hotelu Novotel w Warszawie z Andrzejem Wyrobcem, sekretarzem generalnym PO. Jeden z paneli ma dotyczyć sposobów walki z referendum w internecie.
 

 

Źródło: niezalezna.pl

pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo