Tulipany dla śp. Marii Kaczyńskiej. Ta spontaniczna akcja na Krakowskim Przedmieściu to już tradycja

Już dzisiaj o godz. 12 – jak co roku przed Pałacem Prezydenckim – w hołdzie śp. pierwszej damie Marii Kaczyńskiej Polacy złożą tysiące tulipanów, jej ulubionych kwiatów. Żółtych kwiatów nie może zabraknąć i w tym roku na Krakowskim Przedmieściu, dlatego apelujemy o udział w wydarzeniu.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Tulipany były ulubionymi kwiatami Marii Kaczyńskiej. Miłość pierwszej damy do nich była tak znana, że w 2008 r. holenderski hodowca Jan Ligthart nazwał na cześć prezydentowej kremowożółtą odmianę tulipanów.

Dlatego też 12 lat temu, 13 kwietnia 2010 r., tłumy Polaków spontanicznie przybyły na Krakowskie Przedmieście w Warszawie właśnie z żółtymi tulipanami, ulubionymi kwiatami Marii Kaczyńskiej, by w ten sposób uczcić jej pamięć. 13 kwietnia to też dzień, kiedy ciało pierwszej damy wróciło z Rosji do Polski.

Niestety już rok później, za czasów rządów PO-PSL, rozpoczęto walkę z tą formą oddania hołdu pierwszej damie.

Gdy w 2011 r. ludzie złożyli żółte kwiaty przed Pałacem Prezydenckim, straż miejska i służby porządkowe niemal natychmiast zaczęły je zbierać. Sprawa „aresztowania kwiatów” na Krakowskim Przedmieściu szokuje do dziś. Jednak różne szykany nie powstrzymały Polaków i w kolejnych latach żółte kwiaty również pojawiały się przed Pałacem Prezydenckim.

Zapraszamy w południe wszystkich patriotów przed Pałac Prezydencki, aby uczcić pamięć Marii Kaczyńskiej. Swoją obecność zapowiedzieli już m.in. klubowicze „Gazety Polskiej”, dziennikarze „Gazety Polskiej” i portalu Niezależna.pl, politycy oraz Joanna Kurska.
 

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Polska

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo