Dyplomacja ze zbrodniarzami nie ma sensu. Litwa ostro reaguje na rosyjskie bestialstwa

Ludobójstwo, jakiego dopuszczają się żołdacy Putina na Ukrainie pozbawia wszelkich złudzeń nawet najbardziej sceptycznych wobec sankcji polityków europejskich. Wśród państw, które reagują najbardziej stanowczo na ruskie barbarzyństwo są kraje Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polska. Dziś w reakcji na militarne działania Rosji na Ukrainie Litwa wydala rosyjskiego ambasadora ze swego kraju oraz zamyka konsulat Rosji w Kłajpedzie – poinformował szef litewskiej dyplomacji Gabrielius Landsbergis.

twitter.com/@DmytroKuleba

- Ranga stosunków dyplomatycznych z Rosją zostaje obniżona w odpowiedzi na agresję militarną Rosji przeciwko suwerennej Ukrainie oraz okrucieństwa popełniane przez rosyjskie siły zbrojne w różnych okupowanych miastach Ukrainy, w tym na przerażającą masakrę w Buczy

– oświadczył podczas konferencji prasowej Landsbergis.

Po tym, jak rosyjskie wojska zaczęły wycofywać się z północnej części obwodu kijowskiego na Białoruś, a do zajętych przez nich wcześniej miejscowości weszły wojska ukraińskie, pojawiają się kolejne zdjęcia i nagrania, na których widać dziesiątki zabitych na ulicach, masowe groby, zastrzelonych ludzi ze związanymi rękami. Chodzi o Buczę, Irpień, Hostomel, a także inne miejscowości.

Jak przekazało Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (OHCHR), od początku inwazji do północy z soboty na niedzielę w efekcie działań wojennych na Ukrainie zginęło 1417 cywilów, a 2038 zostało rannych.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

#Ukraina

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo