Polityczna burza w Niemczech. Padły wezwania do dymisji minister obrony: „Zhańbiła Niemcy w oczach Ukrainy”

Markus Soeder, szef CSU i premier Bawarii, wezwał podczas posiedzenia zarządu partii do zmiany ministra obrony – informuje gazeta „Bild”. Zdaniem Soedera, obecna szsefowa resortu Christine Lambrecht (SPD) jest „całkowicie przytłoczona” wojną na Ukrainie, a także "zhańbiła Niemcy".

Christina Lambrecht w ogniu krytyki
Autorstwa Olaf Kosinsky - Praca własna, CC BY-SA 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57396705

- Zhańbiła Niemcy w oczach Ukrainy i naszych zachodnich partnerów. Scholz powinien dokonać roszady w gabinecie

– powiedział o Lambrecht szef CSU. Dodał, że Ukraina potrzebuje więcej broni, a „Niemcy muszą dostarczać broń, nie stając się uczestnikiem tej wojny”.

Jak przypomina „Bild”, Lambrecht już od tygodni była mocno krytykowana za swoją pracę w gabinecie ministerstwa obrony. Główny zarzut dotyczył opóźniania tygodniami dostaw broni na Ukrainę. Potem, gdy dostarczono broń, okazało się, że była ona niesprawna.

Minister zawiodła jako „jedna z kluczowych osób, odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe od początku wojny z Putinem” – zauważa „Bild” i podaje, że potwierdziła to również ankieta, przeprowadzona przez instytut badań opinii Allensbach na zlecenie „Der Spiegel”.

Z sondażu wynika, że 55 proc. obywateli jest niezadowolonych lub bardzo niezadowolonych z pracy minister obrony. „Lambrecht to całkowita porażka z perspektywy Niemców” – skomentował Klaus Schweinsberg, szef Centrum Strategii i Wyższego Zarządzania w Allensbach.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #Niemcy #Christine Lambrecht

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo