Z OSTATNIEJ CHWILI

AFP: wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Eva Kaili zatrzymana w związku z korupcją • • •

Zmiany w informowaniu o COVID-19. Jeden raport tygodniowo?

Czy resort zdrowia będzie modyfikował politykę informacyjną, m.in. dotyczącą publikowania danych o hospitalizacjach i badaniach? - zapytano rzecznika ministerstwa Wojciecha Andrusiewicza. "To jest nieuniknione. Epidemia ma też swoje koleje komunikacyjne" - wskazał w odpowiedzi. 

Takie obrazki przechodzą już do historii
Fotomag/Gazeta Polska

Rzecznik Andrusiewicz podkreślił:

Przez cały dotychczasowy okres epidemii przekazywaliśmy opinii publicznej możliwie najwięcej informacji. Patrząc na inne państwa, trzeba stwierdzić, że zakres danych naszych raportów był jednym z najszerszych.

- Teraz przyszedł moment, w którym zaczynamy ograniczać liczbę przekazywanych danych, co bezpośrednio wynika z bieżącego stanu epidemii i wprowadzanych zmian w zarządzaniu sytuacją epidemiczną. Taka kolej rzeczy - dodał Andrusiewicz. 

Jak dodał, jednym z kolejnych kroków może być "pożegnanie się z trzema codziennymi zestawieniami resortu". 

- Myślę, że w najbliższym czasie przejdziemy na jeden raport tygodniowo. Nie chcieliśmy czynić tego w sposób kategoryczny wraz ze zmianą zasad epidemicznych. Chcemy, żeby ludzie sami stwierdzili, obserwując codzienne dane, że większą wartość będą przynosić raporty tygodniowe. A przejście na miesięczne raportowanie? Wszystko przed nami. Jeżeli epidemia nas niczym nie zaskoczy – zapewne

- powiedział Andrusiewicz. 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo