Minister infrastruktury zapowiada odbudowanie bezpieczniejszej Ukrainy

Po wojnie budynki mieszkalne będą projektowane zgodnie z najnowszymi normami bezpieczeństwa - poinformował w czwartek na Facebooku ukraiński minister infrastruktury Ołeksandr Kubrakow. To jeden z wniosków ministra po wizycie w zrujnowanym przez Rosjan Charkowie na wschodzie Ukrainy.

facebook.com/oleksandr.kubrakov

Według ministra w mieście zostało zniszczonych około 1300 wielopiętrowych budynków mieszkalnych, 70 szkół, 54 przedszkoli i 16 szpitali. Zniszczeń na podobną skalę doznały też inne miasta znajdujące się w strefie działań wojennych.

"Mamy od Prezydenta Ukrainy zadanie budowy nowej infrastruktury, odbudowy miast i miasteczek, więc już pracujemy w tym kierunku" - napisał Kubrakow. Minister zapewnił, że życie dotkniętych działaniami wojennymi miejscowości zostanie wznowione. Podkreślił, że "doświadczenie wojny potwierdza", iż należy budować parkingi podziemne "podobnie jak robi się to w Izraelu, wykorzystując technologie energooszczędne".

Wedle Kubrakowa w obwodzie charkowskim działa pomoc humanitarna, ale należy zapewnić także odbudowę łańcuchów dostaw dla biznesu. Ta potrzeba, jak wyjaśnił minister, wynika z blokowania portów morskich przez rosyjskie wojska. 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ołeksandr Kubrakow #Ukraina #Charków #wojna #odbudowa Ukrainy

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo