Czy wojna może rozszerzyć się poza Ukrainę? Jarosław Kaczyński dla "GP": Wykluczyć się tego nie da

- Taka możliwość zawsze istnieje. Choć nie oceniam, by była to dziś opcja bardzo prawdopodobna, ale wykluczyć się jej nie da. Mówię szczerze, jak jest - mówi o możliwości eskalacji wojny poza Ukrainę Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes PiS. Całość wywiadu w najbliższym numerze tygodnika "Gazeta Polska".

Mariusz Troliński Studio

W rozmowie z Katarzyną Gójską i Tomaszem Sakiewiczem - na pytanie, czy wojna może rozszerzyć się poza Ukrainę - Jarosław Kaczyński odpowiedział:

Taka możliwość zawsze istnieje. Choć nie oceniam, by była to dziś opcja bardzo prawdopodobna, ale wykluczyć się jej nie da. Mówię szczerze, jak jest. Czy ewentualne rozszerzenie konfliktu będzie miało ograniczony charakter, czy też przeniesie nas w rzeczywistość jakiejś III wojny światowej, o której przez całe lata rozmawialiśmy – wojny z użyciem na szeroką skalę broni atomowej – nikt dziś nie zagwarantuje, że tak się nie stanie. Ale też nikt nie ocenia, by to zagrożenie było bardzo wysokie.

Wicepremier dodał:

Sytuacja jest dynamiczna, a każdy konflikt zbrojny jest nieprzewidywalny. Musimy wszyscy mieć tego świadomość. Gdyby Rosji poszło z Ukrainą tak, jak przewidywała, to wówczas perspektywa objęcia wojną kolejnych państw byłaby na pewno bardziej realna.

Całość wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim już w najbliższym numerze tygodnika "Gazeta Polska", dostępnym w sprzedaży od środy 30 marca

 

 


Źródło: Gazeta Polska

Katarzyna Gójska,Tomasz Sakiewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo