PSL do wyborów pójdzie z Hołownią i Gowinem? Sawicki stawia pewien warunek

Dzisiaj wiemy, że jest grupa elektoratu, która nie zagłosuje na Tuska i jest grupa elektoratu, która nie zagłosuje na Kaczyńskiego. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że pomiędzy PiS-em i Platformą Obywatelską jest naprawdę duża przestrzeń – mówi w „Rozmowie Niezależnej” poseł Marek Sawicki z PSL-u. Nasz gość odniósł się również do ostatnich protestów AgroUnii, a także planów rządu dotyczących powołania Polskiego Holdingu Spożywczego.

Koalicja PSL z Szymonem Hołownią i Jarosławem Gowinem? Poseł Marek Sawicki w „Rozmowie Niezależnej”

Marek Sawicki przyznał, że po doświadczeniach Koalicji Europejskiej z roku 2019, PSL zaczął budować Koalicję Polską i "był otwarty na środowiska zewnętrzne - Unię Europejskich Demokratów, Kukiz'15, samorządowców czy Ślązaków".

- Ten projekt budowany jest cztery lata i nie jest budowany przeciwko PiS-owi czy przeciwko Platformie. On jest budowany dla obywateli, dla wyborców. Dziś wiemy doskonale, że jest grupa elektoratu, która z pewnością nie zagłosuje na Tuska i jest taka grupa elektoratu, która z pewnością nie zagłosuje na Kaczyńskiego. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że pomiędzy PiS a PO jest naprawdę duzą przestrzeń

- powiedział polityk ludowców.

Sawicki przyznał, że przy skręcie w lewo Platformy Obywatelskiej miał wrażenie, że "Donald Tusk chce przejąć program i elektorat Lewicy, ale bez polityków Lewicy".

Koalicja PSL z Szymonem Hołownią i Jarosławem Gowinem? Sawicki odpowiada: Potrzeba trochę czasu.

- Jeśli zrobimy to, co ogłosił Władysław Kosiniak-Kamysz, czyli minimum 10 punktów podstawy programowej, pod którą podpiszą się inne środowiska polityczne, w tym - myślimy - Hołownia i Gowin, to na taką współpracę jesteśmy otwarci. Trzeba jednak budować porozumienie wokół spraw, a nie przeciwko komuś - dodał polityk PSL.

 

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

Jan Przemyłski,md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo