Czeska telewizja o cenach paliwa w Polsce. „Najazd na polskie stacje. W Chałupkach zabrakło paliwa”

Nie tylko Niemcy przyjeżdżają do naszego kraju, żeby tankować taniej. Robią to także Czesi. Na jednej ze stacji w Chałupkach zabrakło w czwartek paliwa. - Od czasu obniżki podatku paliwowego na stację kierują się głównie Czesi. Kilkadziesiąt minut czekają na benzynę za 28 koron za litr - podają czeskie media.

twitter.com/printscreen

Przygraniczne miasteczka w województwie opolskim od dawna są odwiedzane przez obywateli Czech. Nasi południowi sąsiedzi chętnie kupują w naszych sklepach przede wszystkim żywność, choć w przeszłości dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. polskie meble. Od pewnego czasu stałym punktem zakupowych wizyt Czechów w Polsce są wizyty na stacjach paliw.

Nie umknęło to uwadze czeskich mediów, które monitorują sytuację na stacji benzynowej w Chałupkach. 

- Czeski najazd na polskie stacje. Na stacji benzynowej w Chałupkach w czwartek wieczorem zabrakło benzyny. Od czasu obniżki podatku paliwowego na stację kierują się głównie Czesi. Kilkadziesiąt minut czekają na benzynę za 28 koron za litr

- podaje Události Ostrava.

Jak dodają media, w piątek rano zapasy paliwa zostały uzupełnione, a kolejni nie ustają.

Podobnie sytuacja przedstawia się przy granicy z Niemcami. Jeden mężczyzna z Turyngii w środkowych Niemczech został zatrzymany przez policję, gdy wracał z Polski, gdzie kupił 1600 litrów oleju napędowego.

Paliwo jest obecnie w Niemczech droższe niż kiedykolwiek, przynajmniej w wartościach bezwzględnych. We wtorek benzyna premium E10 kosztowała w całym kraju średnio 1,712 euro za litr, jak podał automobilklub ADAC. Cena przebiła tym samym poprzedni rekord wszech czasów, czyli 1,709 euro za litr z 13 września 2012 roku. Olej napędowy kosztował 1,640 euro za litr; to również rekord - przypomina "Der Spiegel".

Z kolei w Polsce paliwo jest znacznie tańsze, nawet o 65 centów na litrze. 1 lutego obniżono podatek paliwowy z 23 do 8 procent - zauważa portal. Paliwo może być importowane na użytek własny, ale według służb celnych jest ono zwolnione z podatku energetycznego tylko wtedy, gdy znajduje się w zbiorniku pojazdu lub w pojemniku rezerwowym przewożonym pojazdem.

 

 


Źródło: twitter.com, niezalezna.pl,

#ceny paliw

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo