Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Apel papieża Franciszka

Papież Franciszek w obchodzony dziś Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu zaapelował o rozwijanie w nowych pokoleniach świadomości grozy Zagłady, by budować przyszłość, w której godność człowieka nie będzie deptana.

flickr

Na profilu Pontifex na Twitterze, redagowanym w dziewięciu językach, w tym po polsku, Watykan zamieścił następujące słowa papieża:

"Obchodzimy dziś Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Trzeba rozwijać w nowych pokoleniach świadomość grozy tej ciemnej strony historii, aby budować przyszłość, w której godność człowieka już nigdy nie będzie deptana"

W środę podczas audiencji generalnej Franciszek powiedział:

"Konieczne jest przypomnienie eksterminacji milionów Żydów i osób różnej narodowości i wyznań. To nieopisane okrucieństwo nie może się więcej powtórzyć"

"Apeluję do wszystkich, zwłaszcza do wychowawców i rodzin, aby sprzyjali wzrastaniu w nowych pokoleniach świadomości grozy tej czarnej karty historii, aby nigdy nie została ona zapomniana; tak, by możliwe było budowanie przyszłości, w której godność ludzka nie będzie więcej deptana"

- mówił papież.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo