Jak Niemcy wspomogli Ukrainę? Wysłali... 5 tys. hełmów. Kliczko: „Brak słów. Co następne? Poduszki?”

Ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk uznał obiecaną przez niemiecki rząd dostawę 5 tys. wojskowych hełmów ochronnych za "czysto symboliczny gest". Mer Kijowa Witalij Kliczko stwierdził, że "to absolutny żart". Zapytał też: "Co Niemcy chcą wysłać w następnej kolejności? Poduszki?".

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"To tylko kropla w morzu, to nawet nie jest pocieszenie" - powiedział ambasador Melnyk w środę agencji dpa. "Ukraina oczekuje od rządu federalnego zwrotu o 180 stopni, prawdziwej zmiany paradygmatu" - dodał.

Melnyk stwierdził jednak również, że dostawa hełmów to "pierwszy znak, że rząd koalicji SPD, Zielonych i FDP wreszcie próbuje krytycznie zakwestionować swoją absolutnie niezrozumiałą postawę". Ukraina, która obawia się rosyjskiego ataku, wielokrotnie domagała się dostaw broni z Niemiec, ale spotykało się to z odmową rządu tego kraju.

Były bokser i obecny mer Kijowa Witalij Kliczko ostro skrytykował zapowiedzianą przez Niemcy dostawę 5 tys. hełmów wojskowych na Ukrainę.

5 tys. hełmów to absolutny żart. Co Niemcy chcą wysłać w następnej kolejności? Poduszki?

 - zapytał ironicznie. Zachowanie rządu niemieckiego "sprawia, że brak mi słów" - dodał Kliczko.

Minister obrony Christine Lambrecht ogłosiła w środę, że Niemcy dostarczą Ukrainie 5 tys. wojskowych hełmów ochronnych. To "bardzo wyraźny sygnał: stoimy po waszej stronie" - powiedziała polityk po posiedzeniu komisji obrony w Berlinie.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Witalij Kliczko #Ukraina #Kijów #Niemcy #Rosja

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo