Wałęsa wywołał burzę. Stwierdził, że szczepienia przeciw COVID-19 „uzależniają jak narkotyki”

To był kolejny kontrowersyjny wpis Lecha Wałęsy. Były prezydent RP napisał na Facebooku, że jego zdaniem szczepienia "uzależniają jak narkotyki na dalsze przyjmowanie". Jego słowa wywołały ogromne poruszenie - tym bardziej, że jeszcze niedawno Wałęsa informował, że sam ciężko przechodzi zakażenie koronawirusem.

Lech Wałęsa
fotomag/Gazeta Polska

Lech Wałęsa kilka dni temu oznajmił, że jest zakażony koronawirusem. - Co robić... Po tej nauczce nie będę rozstawać się z maseczką - napisał wówczas były prezydent. Przyznał też, że był zaszczepiony trzema dawkami.

Minęło kilka dni, a Wałęsa wygłosił dość niebezpieczną teorię dotyczącą szczepionek. Napisał, że szczepienia przeciw COVID-19... "uzależniają jak narkotyki na dalsze przyjmowanie". Jednocześnie przyznał, że jest "za koniecznością szczepienia prawie przymusowego"

Tym sposobem Lech Wałęsa wywołał falę krytyki - w ten sposób odnoszą się do jego słów zarówno zwolennicy szczepień, którzy nie popierają stwierdzenia o "narkotykach", jak i przeciwnicy szczepień - uważając, że były prezydent... ograniczyłby ich wolność, "prawie zmuszając" do szczepienia.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#koronawirus #szczepienia #Lech Wałęsa

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo