Hiszpański europoseł chce pomóc… zmienić władzę w Polsce. „To kompromitacja"

Hiszpański europoseł Europejskiej Partii Ludowej Esteban González Pons udzielił szokującego wywiadu serwisowi euractiv.pl. W rozmowie stwierdził, że eurodeputowani spróbują... pomóc Polakom zmienić władzę. Ta wypowiedź wywołała oburzenie polskich polityków.

Esteban Gonzalez Pons chce zmienić władzę w Polsce
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska; De Partido Popular Comunitat Valenciana - Flickr: Antonio Clemente y Esteban González Pons presiden el Comité de Campaña del PPCV. 18 Agosto 2011, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40251589

Esteban González Pons ma pokierować w lutym misją Parlamentu Europejskiego w sprawie zbadania informacji na temat rzekomych podsłuchów przy pomocy Pegasusa. W rozmowie z Euractiv stwierdził, że celem misji będzie sprawdzenie, w jakim celu wykorzystywany był ten program. Przy okazji Hiszpan postanowił postraszyć Polaków.

- Chcemy jednak, aby Polacy wiedzieli, że działania polskiego rządu wymierzone w wolności i prawa będą miały konsekwencje finansowe - stwierdził, choć wcześniej przyznał, że "za wcześnie, aby mówić o konkretach".

Później było jeszcze ciekawiej. Polityk z Hiszpanii usiłował stwierdzić, że regularne zajmowanie się polskimi sprawami przez unijne instytucje to wyraz troski o Europę.

- To, co dzieje się na forum Unii Europejskiej w związku z działaniami polskich władz nie jest wymierzone w Polskę i jej społeczeństwo, ale dlatego, że tamtejsze władze łamią wspólne zasady. Zrobimy, to co w naszej mocy, ale nie możemy zrobić wszystkiego

- powiedział, po czym zdobył się na odrobinę szczerości:

Spróbujemy pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski.

Już więc wiadomo, jaki prawdziwy cel będzie miała misja europarlamentarzystów w Polsce. Słowa Gonzáleza Ponsa wywołały oburzenie polityków koalicji rządzącej.

"To kompromitacja Parlamentu Europejskiego" - wskazał z kolei wiceszef polskiego MSZ Paweł Jabłoński.

 

 


Źródło: Euractiv, Niezalezna.pl

#Esteban Gonzalez Pons #Parlament Europejski

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo