Ukraińscy politycy wspierali Rosję. Zostali objęci sankcjami USA

Stany Zjednoczone nałożyły w czwartek sankcje na dwóch obecnych i dwóch byłych posłów ukraińskiego parlamentu. Waszyngton oskarża ich o zaangażowanie w kierowane przez Moskwę działania, mające na celu destabilizację sytuacji na Ukrainie.

Sekretarz Stanu USA Antony Blinken
printscreen TVP Info

"Stoimy po stronie rządu ukraińskiego w dążeniu do zidentyfikowania, ujawnienia i podcięcia wysiłków Rosji na rzecz destabilizacji sytuacji na Ukrainie” - oświadczyło amerykańskie ministerstwo skarbu.

Objęci sankcjami są dwaj obecni ukraińscy parlamentarzyści Taras Kozak i Ołeh Wołoszyn, a także dwaj byli posłowie Wołodymyr Olijnyk i Wołodymyr Siwkowicz.

Według ministerstwa skarbu USA działali oni pod kierunkiem rosyjskiej służby bezpieczeństwa FSB i uczestniczyli w rosyjskiej kampanii destabilizacji sytuacji w suwerennych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych poprzez szerzenie dezinformacji, inspirowanej przez Kreml.

To jedne z szeregu sankcji, które jesteśmy gotowi przyjąć wraz z sojusznikami i partnerami, aby nałożyć poważne koszty na Rosję i jej gospodarkę, gdyby miała zaatakować Ukrainę

 – powiedział jeden z urzędników ministerstwa skarbu USA. 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#sankcje #Ukraina #USA #Rosja

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo