TYLKO U NAS: Ujawniamy raport mołdawskiej komisji śledczej na temat Fundacji Otwarty Dialog

Portal niezalezna.pl dotarł do pełnej treści raportu mołdawskiej parlamentarnej komisji śledczej, w którym stwierdzono m.in., że fundacja Ludmiły Kozłowskiej ingerowała w wewnętrzne sprawy Mołdawii, a środki finansowe organizacji pochodziły z „rosyjskich instytucji wojskowych, pieniędzy z rajów podatkowych, z „rosyjskiego laundromatu” (pralni pieniędzy), ze schematów prania pieniędzy i z kradzieży z mołdawskich banków”. Polskie tłumaczenie treści raportu do pobrania na końcu tekstu.

Facebook - Open Dialogue Foundation / Fundacja Otwarty Dialog

Dziś kolejna rozprawa w procesie, który Bartosz Kramek wytoczył Tomaszowi Sakiewiczowi, redaktorowi naczelnemu „Gazety Polskiej” za mówienie o dziwnych powiązaniach fundacji Ludmiły Kozłowskiej. 

Przypomnijmy, że niedawno Bartosz Kramek postanowił przypomnieć o sobie biorąc udział w akcji niszczenia ogrodzenia przy granicy polsko-białoruskiej.

Tymczasem portal niezalezna.pl dotarł do polskiego tłumaczenia raportu mołdawskiej parlamentarnej komisji śledczej na temat Fundacji Otwarty Dialog.

Temat odbił się szerokim echem nie tylko w brytyjskich, ale i mołdawskich mediach. Autorzy tekstu opublikowanego na łamach „The Sunday Times” twierdzą, że niektóre szkockie firmy mogły być wykorzystywane do prania pieniędzy przeznaczanych następnie na rzecz finansowania kampanii lobbingowej Wiaczesława Platona i Muchtara Abliazowa. Mołdawski portal Wiesti zwracał natomiast uwagę uwagę, że dochodzenie „The Sunday Times” wykazało nowe powiązania Wiaczesława Platona z szefową Fundacji Otwarty Dialog Ludmiłą Kozłowską. 

Według mołdawskiego parlamentu za finansowaniem fundacji Otwarty Dialog stoi też oligarcha z Kazachstanu Muchtar Abliazow.

TREŚĆ RAPORTU DO POBRANIA TUTAJ

 

  RAPORT FOD -tlumaczenie PL.pdf


Źródło: niezalezna.pl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo