Zimowe wesele – jak się przygotować

Wesele zimą. Czy to w ogóle możliwe? Na pewno jest to wyzwanie. Z jednej strony przepiękne, śnieżne pejzaże jednak z drugiej niska temperatura i bardzo krótki dzień. Ale czy zimowy klimat nie ma swoich uroków? Wesele zimą wcale nie musi być nudne i zdominowane przez niesprzyjającą pogodę. Zwłaszcza w górach, które wszystkim naturalnie kojarzą się z zimową aurą.

Zdjęcie autorstwa Alexandr Podvalny z Pexels

Niepowtarzalny klimat

Niepowtarzalna atmosfera i wyjątkowy klimat to cechy szczególne wesela organizowanego zimą, a jeśli dopisze nam szczęście i spadnie trochę zimowego puchu, można liczyć na wrażenia jak z bajki. Co prawda, przez ostatnie lata pogoda nas nie rozpieszczała, ale są takie miejsca, w których prawdziwa zima pojawia się co roku. Mowa tu oczywiście o górach, które mają pod tym względem niewspółmiernie wiele do zaoferowania. 

Zimowa sesja weselna w górach jest naprawdę niesamowita. Możliwości też jest bardzo wiele od zdjęć w ośnieżonym ogrodzie tuż przy sali weselnej, poprzez plenerowe sesje w otoczeniu pokrytych puchem szczytów, aż do baśniowych ujęć z zamarzniętymi jeziorami w tle. Finalny efekt jest absolutnie magiczny. 
- komentuje Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy. 

Z całą pewnością pod skrzącym się śniegiem każde miejsce jest w stanie całkowicie odmienić ślubne fotografie i nadać im niesamowitego wyrazu. Zapierające dech w piersi widoki zobaczymy nawet podczas wyglądania przez okno. Wesele zimą w górach to doskonały pomysł dla par, które szukają nietuzinkowego pomysłu na ten najważniejszy dzień w ich życiu.

Wesele zimą to magiczny wystrój

Salę weselną i kościół zdobią tradycyjnie kwiaty, które - chociaż piękne - są bardzo standardową dekoracją. Młode Pary często zastanawiają się, jak nadać tym miejscom trochę więcej wyrazu, czym zaskoczyć gości i jak przełamać rutynę. Alternatywą stają się wesela tematyczne albo wesele zimą. O tej porze roku świętujemy wiele uroczystości. Mamy przecież Święta Bożego Narodzenia, Sylwester czy okres karnawałowy. Zarówno w kościołach, jak i na salach weselnych pojawiają się dekoracje nawiązujące tematycznie do tego pięknego czasu. Nawet ulice zmieniają się nie do poznania, przez co już sama podróż na miejsce zabawy nabiera wyjątkowego klimatu.

Zamiana samochodu na zaprzęg konny jest wspaniałym pomysłem. Co więcej, nawet autokar dla gości weselnych można zamienić na zaprzęg. Pamiętajmy tylko, aby zapewnić im ciepłe koce w trakcie takiej przejażdżki nikt nie chce zmarznąć.

Jakie są plusy wesela zimą?

Istnieją zwolennicy i przeciwnicy wesela zimą. Jedni patrzą na pogodę inni na ceny. 

Plusy ceremonii ślubnej zimą:

  • Większa możliwość wybrania dogodnej dla siebie daty ślubu – zimowe terminy na salach weselnych świecą pustkami. Można przebierać w terminach, salach i nie trzeba czekać 2 lat na zwolnienie terminu na wymarzonej sali weselnej. To świetna opcja dla kogoś kto nie chce czekać na sfinalizowanie swego związku. 
  • Większy wybór wśród fotografów, kamerzystów czy zespołów muzycznych lub DJ – terminy w kalendarzach nie są zajęte tak mocno jak w okresie letnim. 
  • Niższe ceny za salę, fotografa itd. – zima jest słabym okresem zarobkowym, dlatego tez wolą zmniejszyć cenę nawet o połowę i zarobić niż nic nie mieć.
  • Ślub w okresie bożonarodzeniowym – kościół jest już przystrojony choinkami, światełkami i innymi ozdobami co daje wspaniały i piękny klimat.

Minusy wesela zimą

  • Należy pamiętać, że zima to jednak jest zimna pora roku. Panna Młoda będzie musiała zapewnić sobie dodatkowe, ciepłe okrycie. Ciepła etola bądź bolerko musi zakrywać ramiona i pasować kolorystycznie do sukni ślubnej. 
  • Kolejnym minusem jest temperatura, która spada mocno na minus. Możliwe, że będą potrzebne dodatkowe buty np. ciepłe, pasujące do sukni kozaczki oraz buty na salę weselną. 
  • Przy planowanym dużym weselu konieczna jest szatnia w restauracji weselnej, aby pomieścić wierzchnie ubrania gości.

 Źródło: planowaniewesela.pl, lifestyle.newseria.pl

 

#wesele zimą #ślub zimą #zimowe wesele #Wesele zimą w górach

Mariola Łukawska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo