TV Republika w nowej odsłonie! Wicenaczelna stacji: będą zmiany, ale zostają programy cenione przez widzów

- Będzie to autorski, satyryczny program, w którym "zdaniem Kowalskiego", zdaniem zwykłego Polaka, pochylimy się nad istotnym problemem mijającego tygodnia - tak o nadchodzącym formacie w Telewizji Republika mówi zastępca naczelnego stacji, Sylwia Serwańska. Program pojawi się w piątkowe wieczory. Gospodarzem będzie zaś znany widzom Republiki Marian Kowalski.

Telewizja Republika

Nowy rok to nowe możliwości. Pokazuje to TV Republika, która już od 1 stycznia wzbogaci antenę nowymi programami dla widzów. Przekaz zostanie urozmaicony m.in. dodatkowymi komentarzami - z kraju wypowie się znany i lubiany publicysta, a ze Stanów Zjednoczonych szef nowojorskiego klubu "Gazety Polskiej".

- Pomysł na nową ramówkę układał się nam w głowach od dawna. Teraz nastał nowy impuls, zatem od nowego roku wkraczamy w takie zmiany - mówi nam zastępca redaktora naczelnego Telewizji Republika Sylwia Serwańska.

Podkreśla, że w nowej ramówce istotną rolę odegra pasmo na żywo. - Będzie się składało z konferencji prasowych, spraw przekazywanych przez polityków różnych opcji, instytucji państwowych, wszystkiego co ważnego dzieje się w Polsce. To na zmianę z programami publicystycznymi. Programami, w których toczą się ważne dyskusje - zachęca dalej.

Nie zmienią się popołudnia. - Zostawiamy sprawdzone formaty. Nasi widzowie doceniają to, co mamy obecnie na antenie. To pasmo publicystyczne i serwis informacyjny. Nie chcemy wprowadzać rewolucji - tłumaczy Serwańska.

Republika stawia na satyrę

Piątkowe wieczory będą prawdziwą ucztą dla wszystkich, którzy na politykę wolą spojrzeć z przymrużeniem oka. Obok programów Macieja Kożuszka „Codziennie ***** burza” czy Mikołaja Janusza Jaoka „Republika Pyta”, pojawia się nowy format - „Zdaniem Kowalskiego” - program, którego gospodarzem będzie Marian Kowalski.

- Będzie to autorski, satyryczny program, w którym „zdaniem Kowalskiego”, zdaniem zwykłego Polaka, pochylimy się nad istotnym problemem mijającego tygodnia

- słyszymy dalej.

Serwańska zastrzega, że „Republika stara się znaleźć balans pomiędzy twardą publicystyką a tym, czym stara się odróżnić w piątek”.

Republika 24 na dobę

Wraz z nowym rokiem, zmieni się też hasło reklamowe stacji. - Tym hasłem będziemy się teraz podpisywać. „Republika 24 na dobę”, bo nie tylko Republika za dnia, a także pasmo „Poland Daily”. Jesteśmy na żywo zarówno dla polskiej rzeczywistości, ale też Polonii amerykańskiej i dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o Polsce, bo nadajemy przecież także w języku angielskim - konkluduje.

Od 1 stycznia 2022 roku dotychczasowe pasmo w którym emitowane były telezakupy zostanie zastąpione nowymi propozycjami. Po porannym programie „Polska na dzień dobry” od 10:30 do 15:00 prezentowane będą najważniejsze wydarzenia z kraju oraz najciekawsze programy, gorące dyskusje i ważne komentarze, które pojawiły się na antenie minionej doby. Po godzinie 15:00 stacja będzie emitowała sprawdzone dotąd formaty w codziennym wydaniu na żywo: „Republika po południu” oraz „Wolne głosy”. Piątkowe pasmo publicystyczno-satyryczne zostanie zaś wzbogacone o autorski program Mariana Kowalskiego. Komentator pochyli się nad najważniejszym, jego zdaniem, wydarzeniem mijającego tygodnia. W każdą niedzielę prosto z Nowego Jorku Maciej Rusiński przedstawi najważniejsze informacje ze Stanów Zjednoczonych.

 

Źródło: niezalezna.pl

Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo